Connect with us

Merhaba, bugün ne arıyoruz?

Mobil

Apple, AR kulaklığını ve gözlüklerini piyasaya sürecek

“Apple, 2022’de AR kulaklığını ve 2023’te AR gözlüklerini piyasaya süreceğini bildirdi”

Apple’ın geçtiğimiz günlerde yayınladığı raporuna göre, Apple, 2022 yılına kadar artırılmış gerçeklik kulaklık seti ve 2023 yılına kadar ise “şık” AR gözlük seti çıkarmayı düşünüyor.

Ayrıca, Apple yöneticilerinin, AR kulaklığının tasarım ve özellikleriyle ilgili yeni ayrıntılar da dahil olmak üzere, çalışanlara yapılan dahili sunum sırasında AR cihazları için planları tartıştıkları bildirildi.

Bildirilen zaman çizelgesi, Apple’ın AR planlarıyla ilgili daha önceki söylentilere tam olarak uymuyor.

Şirket ayrıca, planlanan VR ve AR ürünlerini yedeklemek için yeni bir 3D sensör sistemi kullanmayı planlıyor. Yine rapora göre, 2020 yılının ilk yarısında 3D sensör sistemine sahip yeni bir iPad Pro piyasaya sürülebilir. Ayrıca ileri teknoloji iPhone’lar, bir sonraki nesil Face ID’yi 2020 yılının sonlarında alabilir.

Bununla beraber, iPhone ve iPad mühendisliği ekiplerinin “rOS” adı verilen karma gerçeklik kulaklık ve gözlük işletim sistemi üzerinde de çalıştıkları bildiriliyor.

Apple CEO’su Tim Cook, şirketin potansiyel olarak iPhone kadar önemli bir teknoloji olduğunu söyledi. Ve AR’de büyük bir gelecek için hazır olduğunu belirtti.

Apple, WWDC geliştirici konferansında bu yılın başlarında Reality Composer adında bir AR yapımı araç seti de dahil olmak üzere bir dizi AR aracı çıkardı. Ve şirketin bir AR kulaklığı veya gözlüğünü çıkarmasını beklerken, iOS 13’te şirketin üzerinde çalıştığı şeylerle ilgili bazı ipuçları var.

Apple, AR / VR kulaklık ve gözlükleri hakkında yorum yapmaktan kaçındı. Ayrıca 3D sensör sistemi veya rOS hakkında da yorum yapma talebine hemen yanıt vermedi.

Son Yorumlar

  Advertisement

  Daha fazla...

  Oyun

  LED aydınlatmaya sahip ve yüksekliği ayarlanabilen Thermaltake Level 20 RGB Battlestation Gaming Desk oyuncu masası 1199$ gibi yüksek bir fiyat etiketine sahip. Son dönemde...

  Video

  Hemen izleyebileceğiniz 10 Saklı Netflix Filmi (2019) Sizler için derlediğimiz 10 Saklı Film videomuzda Netflix yapımları 10 başarılı filmi inceledik. 1-Sabit alışkanlıklar diyarı 2-The...

  Bilim

  Penguengiller familyasının en büyük türü olan “İmparator Penguenler”in binlercesi, üzerinde büyüyüp yaşadığı deniz buzunun sert havalarda tahrip olması sonucunda boğuldu. Bu olay, 2016 yılında...

  Bilim

  Voyager 2’nin 1980’lerdeki ziyaretinden bu yana Uranüs ve Neptün’e hiçbir uzay aracı gönderilmedi. NASA’lı bilim insanları artık bu durumu değiştirmenin vaktinin geldiğini söylüyor. Güneş...

  Advertisement