Apple büyük etkinliği 12 Eylül’de… Apple’ın yeni iPhone modellerini tanıtacağı büyük etkinliği 12 Eylülde California’daki Steve Jobs salonunda gerçekleştireceğinin duyurusunu yaptı.

En gelişmiş iPhone modelleri için daha fazla beklemek zorunda kalmayacaksınız.

Teknoloji devi, etkinliğin yeri ve zamanını duyurdu ancak her yıl olduğu gibi bu yılda etkinlikte hangi ürünleri açıklayacağını belirtmedi. Yıllardır amiral gemisi modelleri her yıl Eylül ayında açıklayan şirket bu yılda geleneği bozmuyor. 

Daha iyi iWatch ve iPad Pro

Gerçekleşecek etkinlikle ilgili sızıntılarda dördüncü nesil iWatch ve yeni iPad Pro modellerinin tanıtılacağı bilgisi de yer alıyor. Tekrar etmekte fayda var bu bilgi aslında sızıntı. Ancak geçtiğimiz yıl iPhone X modelinin tanıtıldığı etkinlik öncesindeki sızıntılar neredeyse birebir doğru çıktığını da hatırlatmakta fayda var.

Geçtiğimiz günlerde teknoloji devi şirketin işlem gördüğü ABD Borsasında piyasa değerini 1 Trilyon doların üzerine çıkmış ve dünyadaki en değerli teknoloji şirketi ünvanını almıştı. Türk Lirası bazında düşündüğümüzde muazzam bir değer olduğu aşikar. 

Apple’ın ciddi gelir kalemlerinden en güçlüsü elbetteki iPhone’lar. Dünya genelinde cihaz başına en çok kar sağlayan şirket elbetteki Apple. Ancak şirketin son çeyrek mali rakamlarına bakıldığında mobil cihaz satış karı yanında giyilebilir teknoloji ve uygulama mağazasından da ciddi kar elde ettiği görülüyor. 

Apple geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone X modeline kadar iPhone 6’dan beri mevcut olan tasarım anlayışını sürdürüyordu. Geçtiğimiz yıl iPhone X modelinde radikal bir karar aldı ve iPhone’ların adeta simgesi haline gelen Ana Tuşu kaldırdı. Beraberinde tanıttığı Face ID teknolojisi kimi kullanıcılar için teknolojik bir devrim olarak anılsa da birçok kullanıcıyı memnun etmedi. Ancak Apple her değişikliğinde olduğu gibi değişikliği de kullanıcılara sevdirmeyi başardı. Benzer tartışmalar iPhone 7 ve 7 Plus modellerinden kaldırılan 3,5 mm kulaklık girişinin kaldırılması sonrasında da yaşanmıştı ancak şu anda çoğu kullanıcı sanki hiç 3,5 mm kulaklık girişi kullanmamış gibi hissediyordur.

Daha büyük iPhone X

12 Eylül’de düzenlenecek etkinlikte en çarpıcı varsayımlardan biri de mevcut iPhone X modelinin daha büyük ekranlı olarak kullanıcılarla buluşması olacak. Retina ekrandan Süper Amoled ekrana geçen Apple tanıtılacak yeni modelde ekran kalitesinde iyileştirmeye giderek küçük dokunuşlar yapabilir. Yeni nesil Biyonik işlemcisinin de tanıtılması beklenen etkinlikte son küçük dokunuş batarya performansı olacağa benziyor. 

Etkinlik öncesi sızıntılarla ilgili bir takım görseller hazırladık.

En iyi iPhone 2018 sızıntı fotoğraflar

1 Paylaşımlar

Bir cevap yazın