“Apple uzun bir aradan sonra gizlilik hakkında konuşmak için CES’e geri dönecek”

Tüketici Elektroniği Şovu (CES) her yıl ocak ayında Las Vegas, Nevada’da Consumer Electronics Association tarafından düzenlenen tüketici elektroniği fuarı.

CES, önümüzdeki ay bir kez daha Las Vegas’ta olacak. Apple onlarca yıl, bu şovu atladı. Uzun bir aradan sonra ise Apple, CES’e geri dönecek. Ancak orada yeni ürünlerle yer almasını beklemeyin. Şirket yöneticilerinden biri, gizlilik konuşması için gizlilik toplantılarının birinde 7 Ocak’ta konuşma yapacak.

Apple’ın kıdemli gizlilik müdürü Jane Horvath, 7 Ocak’taki “Genel Gizlilik Görevlisi Yuvarlak Masa Toplantısı” ile konuşacak. Böylece, Apple, uzun bir aradan sonra gizlilikten bahsetmek için şovdaki bir gizlilik toplantısında konuşarak CES’te yer almış olacak.

CES tarihsel olarak endüstrinin bir sonraki büyük şeyini ortaya koyduğu bir yer olmuştur. En azından kıyafetlerinizi katlamak için bir robot ya da poster gibi dönen ve yuvarlanan bir televizyon gibi hoş fikirler sunan bir yer oldu.  

Apple’ın dünyanın en büyük teknoloji fuarı olan CES’e katılma hamlesi, telefon satışlarını yavaşlatan, yeni nesil 5G kablosuz ve görünüşte bitmeyen gizlilik skandallarına yönelik engebeli bir satış olan sektörle boğuşuyor.

Gösteriye yıllar boyunca çeşitli Apple çalışanları katıldı. Aynı zamanda Apple gösteriler tamamlandıktan hemen sonra bazı duyurularda bulundu. Ayrıca 1992’den bu yana resmi bir katılımcı olmamıştır. Apple’ın oradaki varlığını daha da arttırıp artırmayacağı ise henüz bilinmiyor.

0 Paylaşımlar