Connect with us

Merhaba, bugün ne arıyoruz?

Güvenlik

Apple, web sitesinin gizliliğini güncelledi

“Apple’ın, veri koruma araçlarını vurgulamak için, gizliliğinde güncelleme yaptığı web sitesi, şimdi Apple’ın gizlilik araçlarını ve ayarlarınızı nasıl değiştirebileceğinize dair ayrıntılı bir açıklama sunuyor”

Geçtiğimiz günlerde Apple, web sitesinin veri koruma ve kontrollere odaklanan bölümünü güncelledi. Böylece Apple, yaptığı bu son hamle ile gizlilik çalışmalarında bir adım daha atmış oldu.

Güncellenen sayfa, Apple ve Konum Hizmetleriyle Oturum Açma gibi özellikler için şirketin gizlilik korumalarını açıklayan yeni raporlar ile birlikte, her şeyin gizliliği ve Apple ürünleri için merkezi bir merkez görevi görüyor. Ayrıca, Apple güvenlik ve gizlilik ayarlarıyla ilgili sık sık beyaz sayfalar yayınlıyor. Ancak yeni web sitesi hepsi için merkezi bir konum sunmakta.

Aynı zamanda, yeni teknik incelemeler, Apple’ın sunduğu gizlilik korumalarının yanı sıra, verilerinizin paylaşılma biçimine daha derin bir dalış da veriyor. Web sitesinde, cihazlarınızın üçüncü taraf uygulamalarına ne kadar veri vereceğini ayarlayabileceğiniz gizlilik ve güvenlik ayarlarını yönetmeye adanmış bir bölüm vardır.

Apple, güncellenen sayfasında “Cihazlarınız hayatınızın pek çok kısmı için önemlidir. Bu deneyimlerden paylaştığınız şeyler ve kimlerle paylaştığınız size bağlı olmalıdır” dedi.

Aynı zamanda Apple’ın güncellenmiş gizlilik sayfasında, Apple’ın gizlilik koruma araçları hakkında dört yeni bildiri bulunmaktadır.

Ayrıca Apple, gizlilik korumalarını rakiplerine göre potansiyel bir pazarlama avantajı olarak kullanıyor. Çünkü iş modeli kullanıcı verilerine dayanmak yerine ürün ve hizmet satmaya odaklanıyor.

gizlilik…

Yapılan görüşmelerde Apple CEO’su Tim Cook, şirketin “gizlilik korumalarını ileriye götürdüğünü” belirtti.

Apple’ın yeniden tasarlanan gizlilik sayfası, şirketin en yeni yazılımıyla tanıttığı tüm veri koruma araçlarına odaklanır. Bu özellikler, uygulamaların konum verilerinize ne sıklıkta erişebileceğini kontrol etmeyi, e-posta adresinizi bırakmadan oturum açmanın yeni yollarını ve Apple’ın Safari tarayıcısındaki veri izleyicileri kesmeyi içerir. Bu özelliklerin birçoğu daha önce duyurulmuştu, ancak güncellenen web sitesi bu gizlilik korumalarının nasıl çalıştığını derinlemesine inceleyen yeni beyaz kağıtlar sunuyor.

Yenilenen sayfa ayrıca, iMessage için uçtan uca şifreleme, Siri ve Face ID güvenlik önlemleri için rastgele tanımlayıcılar gibi daha eski korumalar hakkında bilgiler de sunar. Web sitesi yine, News, CarPlay, iCloud ve Apple Pay gibi Apple hizmetlerinde gizlilik korumalarını da bozuyor.

Son Yorumlar

  Advertisement

  Daha fazla...

  Oyun

  LED aydınlatmaya sahip ve yüksekliği ayarlanabilen Thermaltake Level 20 RGB Battlestation Gaming Desk oyuncu masası 1199$ gibi yüksek bir fiyat etiketine sahip. Son dönemde...

  Video

  Hemen izleyebileceğiniz 10 Saklı Netflix Filmi (2019) Sizler için derlediğimiz 10 Saklı Film videomuzda Netflix yapımları 10 başarılı filmi inceledik. 1-Sabit alışkanlıklar diyarı 2-The...

  Bilim

  Penguengiller familyasının en büyük türü olan “İmparator Penguenler”in binlercesi, üzerinde büyüyüp yaşadığı deniz buzunun sert havalarda tahrip olması sonucunda boğuldu. Bu olay, 2016 yılında...

  Bilim

  Voyager 2’nin 1980’lerdeki ziyaretinden bu yana Uranüs ve Neptün’e hiçbir uzay aracı gönderilmedi. NASA’lı bilim insanları artık bu durumu değiştirmenin vaktinin geldiğini söylüyor. Güneş...

  Advertisement