Connect with us

Hi, what are you looking for?

technous.net

Bilim

“Aydaki Kadın” logosu

“NASA, Artemis görevi için yeni bir logo tasarladı. Aydaki Kadın logosu için de ‘özellikleri, herhangi bir kadının kendisini görebileceği kadar soyut’ dedi”

2024 yılına kadar, yeniden Ay’a insan göndermeyi hedefleyen NASA, Artemis programı üzerinde çok duruyor. Bu program kapsamında, Ay’a gidecek olan ikinci adamın yanında bir de ilk kadın hedefi var.

NASA, bu doğrultuda bir logo hazırladı. Logoda, Yunan tanrıçası Artemis portresi, Hilal Ay topografyasının vurguları ve gölgeleri ile gösterilmiştir.

NASA, bu logoyu, “özellikleri, her kadının kendisini görebileceği kadar soyut” şeklinde tanımladı.

NASA, Aydaki Kadın Artemis logosunu içeren bir dizi mobil ve masaüstü arka plan yayınladı.

NASA genel müdürü Jim Bridenstine tarafından, Space & STEM etkinliğinde açıklanan logo ayrıca, masaüstü arka planları ve mobil arka planları olarak yayınlandı.

1975 yılında Apollo sonrası dönemde doğan Jim Bridenstine, logonun yeni bir nesli temsil ettiğini söyledi. Ve “Başka bir neslin, başka bir dünyada yaşamadığımız ve çalışmadığımız yerlere gitmesine izin veremeyiz” dedi.

NASA, 60’lı ve 70’li yılların Apollo misyonlarından bu yana, ilk kadını ve bir sonraki adamı ilk kez ay yüzeyine koymak umuduyla 2024 yılında aya ulaşmak için zorlu bir hedef belirledi. Aynı zamanda NASA, Artemis programında ilk kadını ve bir sonraki erkeğin Ay’ın yüzeyinde yürüdüğünü görmeyi hedefliyor.

Bu görev için, hangi NASA astronotlarının olacağını henüz bilmiyoruz. Ancak biliyoruz ki, Christina Koch ve Jessica Meir bu işi almayı çok istiyor. İki arkadaş, 18 Ekim’de birlikte bir uzay yürüyüşüne çıkan ilk kadın astronot takımı olmuştu.

Advertisement. Scroll to continue reading.

NASA, iki kadını ay yüzeyine gönderme olasılığını dışlamadı. Bu, bu yeni logoyu daha da uygun yapar.

Son Yorumlar

  Ev Ödevi Temalı Apple Reklamı

  Advertisement

  Daha fazla...

  Bilim

  “NASA’nın Voyager 2 probu güneş sisteminin kenarında aksaklık yaşıyor. Bu, zor bir durum. Ancak NASA, probun yakında bilim operasyonlarına devam etmesini umuyor” Voyager 2,...

  Güvenlik

  “Avrupa, güvenlik yönergeleriyle Huawei’ye 5G için izin veriyor. Ancak AB ülkeleri 5G tedarikçilerinin çeşitliliğini korumalı ve çekirdek ağlara erişimi sınırlamalıdır” İngiltere‘nin Huawei’yi 5G için...

  Bilim

  “NASA, Dünya’yı uzayda küçük bir leke olarak gösteren Voyager 1’in 1990 yılına ait olan “Soluk Mavi Nokta” görüntüsüne yeni bir bakış attı” Evren, çok...

  Teknoloji

  Aslen İzmir’li olan iki genç girişimci, başta otomotiv ve akıllı şehir sektörleri olmak üzere reklam sektörünü de baştan yaratacak girişimlere imza atıyor. Henüz kurulalı...

  Advertisement