Connect with us

Merhaba, bugün ne arıyoruz?

Bilim

“Aydaki Kadın” logosu

“NASA, Artemis görevi için yeni bir logo tasarladı. Aydaki Kadın logosu için de ‘özellikleri, herhangi bir kadının kendisini görebileceği kadar soyut’ dedi”

2024 yılına kadar, yeniden Ay’a insan göndermeyi hedefleyen NASA, Artemis programı üzerinde çok duruyor. Bu program kapsamında, Ay’a gidecek olan ikinci adamın yanında bir de ilk kadın hedefi var.

NASA, bu doğrultuda bir logo hazırladı. Logoda, Yunan tanrıçası Artemis portresi, Hilal Ay topografyasının vurguları ve gölgeleri ile gösterilmiştir.

NASA, bu logoyu, “özellikleri, her kadının kendisini görebileceği kadar soyut” şeklinde tanımladı.

NASA, Aydaki Kadın Artemis logosunu içeren bir dizi mobil ve masaüstü arka plan yayınladı.

NASA genel müdürü Jim Bridenstine tarafından, Space & STEM etkinliğinde açıklanan logo ayrıca, masaüstü arka planları ve mobil arka planları olarak yayınlandı.

1975 yılında Apollo sonrası dönemde doğan Jim Bridenstine, logonun yeni bir nesli temsil ettiğini söyledi. Ve “Başka bir neslin, başka bir dünyada yaşamadığımız ve çalışmadığımız yerlere gitmesine izin veremeyiz” dedi.

NASA, 60’lı ve 70’li yılların Apollo misyonlarından bu yana, ilk kadını ve bir sonraki adamı ilk kez ay yüzeyine koymak umuduyla 2024 yılında aya ulaşmak için zorlu bir hedef belirledi. Aynı zamanda NASA, Artemis programında ilk kadını ve bir sonraki erkeğin Ay’ın yüzeyinde yürüdüğünü görmeyi hedefliyor.

Bu görev için, hangi NASA astronotlarının olacağını henüz bilmiyoruz. Ancak biliyoruz ki, Christina Koch ve Jessica Meir bu işi almayı çok istiyor. İki arkadaş, 18 Ekim’de birlikte bir uzay yürüyüşüne çıkan ilk kadın astronot takımı olmuştu.

NASA, iki kadını ay yüzeyine gönderme olasılığını dışlamadı. Bu, bu yeni logoyu daha da uygun yapar.

Son Yorumlar

  Advertisement

  Daha fazla...

  Oyun

  LED aydınlatmaya sahip ve yüksekliği ayarlanabilen Thermaltake Level 20 RGB Battlestation Gaming Desk oyuncu masası 1199$ gibi yüksek bir fiyat etiketine sahip. Son dönemde...

  Video

  Hemen izleyebileceğiniz 10 Saklı Netflix Filmi (2019) Sizler için derlediğimiz 10 Saklı Film videomuzda Netflix yapımları 10 başarılı filmi inceledik. 1-Sabit alışkanlıklar diyarı 2-The...

  Bilim

  Penguengiller familyasının en büyük türü olan “İmparator Penguenler”in binlercesi, üzerinde büyüyüp yaşadığı deniz buzunun sert havalarda tahrip olması sonucunda boğuldu. Bu olay, 2016 yılında...

  Bilim

  “Bir yıldızın ölümünün ardından ortaya çıkan manzaraya, yani Tycho süpernova’nın doğal kalıntılarına, NASA’nın Chandra gözlemevi, yeni bir bakış attı” Bir süpernova (enerjisi biten Büyük...

  Advertisement