Codefiction nedir?

Codefiction.tech web stesine girdiğimizde karşınıza bu karşılama cümlesi çıkıyor. “Türkiye’deki yazılımın kalitesini ve sektör problemlerini kendilerine dert edinmiş, farklı disiplenlerden gelen bir grup yazılımcının toplanıp, yazılım geliştirme yöntemleri ve teknolojileri üzerine konuştukları eğlenceli, saçma ama faydalı bir yayın. “

Codefiction, 2 yıldır düzenli olarak podcast yayını yapan bir yazılımcı ekibi aslında. İlk yayınlarını 28 Ekim 2016’da .Net Core ve Microsoft tarafındaki gelişmeler üzerine gerçekleştirdiler.

İki koca yılı geride bırakan Codefiction son yayını 18 Aralık 2018’de “Güncel Haberler Uzerine: Kubernetes, Edge v. Chromium, Facebook Api, .NET Core 3.0” bölüm başlığı ile yayınladı.

Codefiction Logosu https://codefiction.tech
Codefiction Logosu https://codefiction.tech

Codefiction kimdir?

Ekip temelde şu isimlerden oluşuyor: Deniz İrgin, Deniz Özgen, Fırat Özbolat, Mert Susur, Uğur Atar, Barış Özaydın. Her biri farklı şehirlerde hatta farklı ülkelerde yaşayan bu isimler kendi alanlarında uzman ve bunun yanı sıra tevazu sahibi sıcak insanlar. Kendileriyle henüz tanışma fırsatı bulamamış olsam da iki yıldır takip etmenin verdiği tecrübeyle bunu açık yüreklilikle ifade edebilirim.

Open Source ve Community

Codefiction içeriğinin büyük çoğunluğunu podcastler oluşturuyor. Ancak yakın zamanda podcastleri video olarak YouTube’da yayınlamaya başladılar.

Ayrıca belli zamanlarda Meetup’lar gerçekleştirdiklerinden de bahsedelim. Meetup’larla ilgili Codefiction’ı bu adresten takip edebilirsiniz.

Codefiction YouTube Kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

Codefiction, Patreon üzerinden yayınlar da gerçekleştiriyor. Bu yayınların devamlılığında pay sahibi olmak isterseniz, Patreon üzerinden destek olabilirsiniz.

2 Paylaşımlar

Bir cevap yazın