Connect with us

Merhaba, bugün ne arıyoruz?

Mobil

Diğer Tüm Apple Cihazlarınızın Çalmasını Engelleyin

“Gelen iPhone çağrıları diğer tüm Apple cihazlarının da çalmasına neden olur. Mac’iniz iPhone’unuz her çalıştığında çalıyor ve sizi deli ediyorsa, işte nasıl durduracağınız”

Gelen iPhone çağrıları diğer tüm Apple cihazlarının da çalmasına neden olur. Daha da kötüsü, iPad ve Mac telefonu aramayı cevapladıktan sonra birkaç saniye çalmaya devam ediyor.

Sorun, hepimizin evimizde sıkışmış olması ve çalabilecek birden fazla cihazın bulunması. Mac’iniz iPhone’unuz her çalıştığında çalıyor ve sizi deli ediyorsa, işte nasıl durduracağınız.

Neyse ki, gelen aramaları sadece iPhone’unuzla sınırlandıracak tek bir anahtar var. Başka bir Apple cihazına çağrı yapma veya cevaplama alışkanlığınız varsa, en azından, gelen bir çağrı geldiğinde çalan Apple cihazlarının sayısını sınırlandırabilirsiniz.

İPad’inize ve Mac’inize gelen çağrılara izin verme

Çağrıları tüm Apple cihazlarınıza yönlendirecek veya yalnızca iPhone’unuzda tutacak bir ana anahtar var. Kapalıyken, diğer Apple cihazlarınız bir çağrı aldığınızda çalmayı durduracak. Artık Mac veya iPad’inize çağrı yapamayacak veya cevaplayamayacaksınız. İzlemeniz gereken adımlar şunlardır:

 • iPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasını açın.
 • Aşağı gidin ve Telefon’a dokunun.
 • Diğer Aygıtlardaki Aramalar’ı seçin.
 • Slayt etiketli anahtarı Diğer Aletler Hakkında Aramalar izin için Kapalı konumda.

Yalnızca bazı cihazlarınızda çağrılara izin verin

Aramaların yalnızca tek bir cihazda, örneğin Mac’inizde çalmasını, ancak iPad’inizde çalmasını durdurmak da mümkündür. Yukarıdaki adımlarda olduğu gibi ayarlar uygulamasının Telefon bölümünü ziyaret etmeniz ve çağrı almayı durdurmak istediğiniz cihazları kapatmanız gerekir.

Ayrıca, kapatmak istediğiniz her cihazda şu adımları izlemeniz gerekir:

Mac’inizin çalmasını durdurun

 • Mac’inizde FaceTime uygulamasını açın.
 • Ekranınızın üst kısmındaki menü çubuğunda FaceTime> Tercihler’i tıklayın.
 • iPhone’dan Aramalar’ın yanındaki kutunun işaretli olmadığından emin olun.
 • Bir onay işareti varsa, kaldırmak için kutuyu tıklatın.

İPad’inizin çalmasını durdurun

 • Ayarlar uygulamasını açın.
 • Aşağı kaydırın ve FaceTime’a dokunun.
 • Slayt etiketli anahtarı Diğer Aletler Hakkında Aramalar izin için Kapalı konuma alın.

Click to comment

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız Login

Leave a Reply

Son Yorumlar

  Advertisement

  You May Also Like

  Oyun

  LED aydınlatmaya sahip ve yüksekliği ayarlanabilen Thermaltake Level 20 RGB Battlestation Gaming Desk oyuncu masası 1199$ gibi yüksek bir fiyat etiketine sahip. Son dönemde...

  Video

  Hemen izleyebileceğiniz 10 Saklı Netflix Filmi (2019) Sizler için derlediğimiz 10 Saklı Film videomuzda Netflix yapımları 10 başarılı filmi inceledik. 1-Sabit alışkanlıklar diyarı 2-The...

  Bilim

  Penguengiller familyasının en büyük türü olan “İmparator Penguenler”in binlercesi, üzerinde büyüyüp yaşadığı deniz buzunun sert havalarda tahrip olması sonucunda boğuldu. Bu olay, 2016 yılında...

  Bilim

  “Bir yıldızın ölümünün ardından ortaya çıkan manzaraya, yani Tycho süpernova’nın doğal kalıntılarına, NASA’nın Chandra gözlemevi, yeni bir bakış attı” Bir süpernova (enerjisi biten Büyük...