Connect with us

Merhaba, bugün ne arıyoruz?

Mobil

Doğrulama kodları WhatsApp üzerinden gelecek!

https://technous.net/category/guvenlik/

Facebook bugün düzenlediği F8 Konferansı’nda önemli yenilikler duyurdu. Bunlardan biri de yazılım geliştirme kiti (SDK)  olacak. Bu sayede şirketler, WhatsApp uygulaması üzerinden doğrulama kodu gönderebilecek.

WhatsApp uygulaması için önemli özellik!

Bir çok mobil uygulama geliştiricisi ve şirket, kullanıcıların güvenliğini sağlamak için kullanıcılara doğrulama kodu gönderiyor. Kullanıcılar gelen kodları sisteme giriyor, bu sayede “bot” kullanıcı olmadıklarını kanıtlamış oluyor.

Bu özelliği kullanan şirketler arasında Twitter, Facebook, Instagram gibi popüler uygulamalar da bulunuyor. Şirketler bu doğrulama kodlarını SMS aracılığıyla kullanıcılara iletiyorlar.

Ancak bu durum yakın zamanda değişebilir. Facebook yeni yayınladığı yazılım geliştirme kiti sayesinde uygulama geliştiricilere ve şirketlere doğrulama kodlarını WhatsApp uygulaması üzerinden iletme şansı tanıyor.

Bu sayede şirketler ve uygulama geliştiriciler büyük bir mali yükten de kurtulmuş oluyor. Çünkü gönderilen her SMS, şirketlere büyük bir zarar olarak yansıyor. Hem Android hemde iOS kullanıcılarının yararlanabileceği bu yöntem, mobil uygulama geliştiricileri ve şirketler için büyük bir mutluluk kaynağı olacağa benziyor.

Ancak söz konusu özellik, kullanıcılara tek seçenek olarak sunulmayacak. Kullanıcılar isterlerse eski usul SMS almaya devam edebilecekler. Fakat istemeleri halinde kullanıcılar, WhatsApp ile doğrulama kodu da alabilecekler.

Siz ne düşünüyorsunuz? Bu özelliği kullanmak ister misiniz? Bu özellik ileride WhatsApp üzerinden spam mesaj sorunu doğurur mu?

Kaynak: Shiftdeletenet

Son Yorumlar

  Advertisement

  Daha fazla...

  Oyun

  LED aydınlatmaya sahip ve yüksekliği ayarlanabilen Thermaltake Level 20 RGB Battlestation Gaming Desk oyuncu masası 1199$ gibi yüksek bir fiyat etiketine sahip. Son dönemde...

  Video

  Hemen izleyebileceğiniz 10 Saklı Netflix Filmi (2019) Sizler için derlediğimiz 10 Saklı Film videomuzda Netflix yapımları 10 başarılı filmi inceledik. 1-Sabit alışkanlıklar diyarı 2-The...

  Bilim

  Penguengiller familyasının en büyük türü olan “İmparator Penguenler”in binlercesi, üzerinde büyüyüp yaşadığı deniz buzunun sert havalarda tahrip olması sonucunda boğuldu. Bu olay, 2016 yılında...

  Bilim

  “Bir yıldızın ölümünün ardından ortaya çıkan manzaraya, yani Tycho süpernova’nın doğal kalıntılarına, NASA’nın Chandra gözlemevi, yeni bir bakış attı” Bir süpernova (enerjisi biten Büyük...

  Advertisement