Elon Musk: “Tesla iflas etti” (1 Nisan)

SpaceX’in kurucusu ve Tesla’nın sahibi Elon Musk, twitter’dan Tesla’nın iflas ettiğine dair bir haber paylaşımında bulunarak 1 nisan şakası yaptı.

Takipçilerine önce önemli bir haber vereceğinin duyurusunu yapan Musk, birkaç saat sonra attığı tweetinde ise “Tesla iflas etti” başlığıyla şöyle bir haber paylaştı.

“Sermaye toplamak için gerçekleştirdiği yoğun çabaların ardından, ki son çare olarak yoğun bir Paskalya Yumurtası satışı gerçekleştirmişti, Tesla’nın tamamen iflas ettiğini bildirmekten ötürü üzüntü duyuyoruz. Öylesine iflas etti ki, inanamazsınız.”

Haberin ardından İflas yazılı bir kartonu tutarken kendi fotoğrafını paylaşan Musk ardından şu tweeti paylaştı:

“Elon, bir Tesla Model 3 aracının önünde “Teslaquilla” şişeleri tarafından çevrilmiş ve kendinden geçmiş bir halde bulundu, yanaklarında kuruyan gözyaşlarının izlerini görmek mümkündü.

“Bu ileri görüşlü bir açıklama değil, çünkü, açıkçası, amacı ne olurdu?

“Mutlu yeni aylar!”

Tesla’da işler pek yolunda gidiyor sayılmaz.

Geçtiğimiz ay Tesla’nın prototip araçlarından birinin ölümlü bir kazaya karışmış olması şirket hisselerinde ciddi düşüş yaşanmasına neden oldu. Bunun yanı sıra kazaya karışan aracın otonom (sürücüsüz) teknolojide olması bu teknoloji konusundaki kaygıları da artırdı.

 

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın