Connect with us

Hi, what are you looking for?

technous.net

Teknoloji

Elon Musk’tan fren düzeltmesi

Elon Musk’tan fren düzeltmesi
Tesla patronu Elon Musk, Tesla Model 3 otomobillerinde bir fren sorunu olduğunu itiraf ederek “önümüzdeki birkaç gün içerisinde” düzeltilmesi sözünü verdi.

Elon Musk’tan fren düzeltmesi

Tesla patronu Elon Musk, Tesla Model 3 otomobillerinde bir fren sorunu olduğunu itiraf ederek “önümüzdeki birkaç gün içerisinde” düzeltilmesi sözünü verdi.

Aslında sorunlar, elektrikli aracın incelenmesi sonrasında fark edildi. Testi gerçekleştiren ekibin başındaki isim Patrick Olsen’in açıklaması şöyle: “Test ekiplerimiz, ani frenleme testimizde uzun durma mesafeleri ve direksiyon hakimiyeti gibi büyük sayılabilecek kusurlar buldular.”

Tesla tarafındansa bu bulgulara ilk önce itiraz gelmişti.

Söz konusu inceleme ortalama fren mesafesinin 46 metre (152 ft) olduğunu belirterek, “test ettiğimiz modern araçlardan çok daha kötü” olduğunu belirtti.

Sonrasında Elon Musk konunun hafta sonundan önce ele alınacağını ifade ettiği bir tweet attı.

Tesla Model S’in uzun süredir beklenen ön sipariş hedefi 400 binden fazla. Bu durum onu seri üretimi en çok beklenen araç haline getirdi. Elektrikli otomobilin ABD’de 35 bin dolarlık başlangıç fiyat etiketiyle satışa çıkması bekleniyor.

Ancak Model 3’ün daha hızlı ve daha güçlü bir sürümü için açıklanan özellikleriyle oto pilot sürücü desteği olmaksızın fiyatın 78 bin dolar civarı olması bekleniyor. Model 3 bu durumda her ne kadar “etkileyici bir performans sedanı” olarak anılsa da ülkesinde tavsiye edilen bir araç niteliği taşımıyor.

Ülkemizde satışa çıkarsa fiyatın ne şekilde olacağı ve servis ağının nasıl olacağı ise belirsiz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

 

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Son Yorumlar

  Ev Ödevi Temalı Apple Reklamı

  Advertisement

  Daha fazla...

  Bilim

  “NASA’nın Voyager 2 probu güneş sisteminin kenarında aksaklık yaşıyor. Bu, zor bir durum. Ancak NASA, probun yakında bilim operasyonlarına devam etmesini umuyor” Voyager 2,...

  Güvenlik

  “Avrupa, güvenlik yönergeleriyle Huawei’ye 5G için izin veriyor. Ancak AB ülkeleri 5G tedarikçilerinin çeşitliliğini korumalı ve çekirdek ağlara erişimi sınırlamalıdır” İngiltere‘nin Huawei’yi 5G için...

  Bilim

  “NASA, Dünya’yı uzayda küçük bir leke olarak gösteren Voyager 1’in 1990 yılına ait olan “Soluk Mavi Nokta” görüntüsüne yeni bir bakış attı” Evren, çok...

  Teknoloji

  Aslen İzmir’li olan iki genç girişimci, başta otomotiv ve akıllı şehir sektörleri olmak üzere reklam sektörünü de baştan yaratacak girişimlere imza atıyor. Henüz kurulalı...

  Advertisement