Connect with us

Merhaba, bugün ne arıyoruz?

technous.net

Bilim

Elon Musk'un Mars kolonisinin ayrıntıları

“Elon Musk, SpaceX Mars mega kolonisi için ayrıntıları paylaştı. SpaceX CEO’su 2050 yılına kadar Kızıl Gezegene bir milyon insan koymak istiyor”

İlk SpaceX Starship yörünge prototipleri henüz inşa edilmedi. Ancak Elon Musk şirketinin uzay aracı için insanları Mars’ta var olan gezegenler arası bir türe dönüştürmeyi içeren büyük planları var.

Elon Musk, gezegenlerin yörüngeleri her uygun şekilde sıralandığında dünyadan Mars’a yaklaşık 100.000 insan göndermek için yılda 100 Yıldız Gemisi inşa etme hedefini ifade eden bir paylaşımda bulundu.

Ayrıca Elon Musk, 2050 yılına kadar Mars’a bir milyon insan göndermeyi planlayıp planlamadığına yönelik sorulara “evet” şeklinde yanıt verdi. Daha önce, SpaceX CEO’su önce bu tür Mars nüfus sayısını önermiştir. Bu yeni tweet turu bize bunun nasıl yapılabileceğine dair biraz daha fikir veriyor. Ancak bu zaman çizelgesine yönelik iddialı ve mucizevi şeklinde atıflarda bulunuluyor.

Dünya ile Mars arasındaki mesafe her 26 ayda bir makul derecede kapanıyor. Musk’un vizyonu, yörüngeye 1.000 Yıldız Gemisi yüklemeyi ve daha sonra bir ay boyunca asgari bir işe gidip gelmek için asal süre boyunca göndermeyi içerir. Gezginler, Kızıl Gezegene ulaşmadan önce gemide aylar geçirmeye devam edeceklerdi.

Musk, Mars’ta çok iş olacağını söyledi. İnsanların Kızıl Gezegen hareketi için nasıl seçileceği sorulduğunda, Musk, “Parası olmayanlar için mevcut kredilerle, herkes isterse gidebilecek şekilde olmalı” diye tweet attı.

Twitter’da Elon Musk, SpaceX Mars mega kolonisini kurmayı içeren ayrıntıları belirterek, ayrıca 2050 yılına kadar Kızıl Gezegene bir milyon insan koymak istediğini açıkladı.

SpaceX‘in bu kavramları gerçeğe dönüştürmek için uzun bir yolu var. Şirket şu anda bir dizi başarılı ‘hazne’ prototip testinden sonra Dünya yörüngesine ulaşmak için tasarlanmış Starships’i inşa ediyor. Yeniden kullanılabilir uzay aracının 20 ila 30 yıl arasında bir ömrü olabilir. Bu da gezegenler arasında gidiş-dönüş yolculuk yapmalarını sağlar.

SpaceX, Starship, insanlık ve Mars için geleceğin tam olarak neyi getireceğinden kimse emin olmasa da spekülasyon yapmak, bu konulara ilgi duyanlar için kesinlikle eğlenceli.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Son Yorumlar

  Ev Ödevi Temalı Apple Reklamı

  Advertisement

  Daha fazla...

  Bilim

  “NASA’nın Voyager 2 probu güneş sisteminin kenarında aksaklık yaşıyor. Bu, zor bir durum. Ancak NASA, probun yakında bilim operasyonlarına devam etmesini umuyor” Voyager 2,...

  Güvenlik

  “Avrupa, güvenlik yönergeleriyle Huawei’ye 5G için izin veriyor. Ancak AB ülkeleri 5G tedarikçilerinin çeşitliliğini korumalı ve çekirdek ağlara erişimi sınırlamalıdır” İngiltere‘nin Huawei’yi 5G için...

  Bilim

  “NASA, Dünya’yı uzayda küçük bir leke olarak gösteren Voyager 1’in 1990 yılına ait olan “Soluk Mavi Nokta” görüntüsüne yeni bir bakış attı” Evren, çok...

  Teknoloji

  Aslen İzmir’li olan iki genç girişimci, başta otomotiv ve akıllı şehir sektörleri olmak üzere reklam sektörünü de baştan yaratacak girişimlere imza atıyor. Henüz kurulalı...

  Advertisement