Connect with us

Merhaba, bugün ne arıyoruz?

Bilim

Elon Musk'un Mars kolonisinin ayrıntıları

“Elon Musk, SpaceX Mars mega kolonisi için ayrıntıları paylaştı. SpaceX CEO’su 2050 yılına kadar Kızıl Gezegene bir milyon insan koymak istiyor”

İlk SpaceX Starship yörünge prototipleri henüz inşa edilmedi. Ancak Elon Musk şirketinin uzay aracı için insanları Mars’ta var olan gezegenler arası bir türe dönüştürmeyi içeren büyük planları var.

Elon Musk, gezegenlerin yörüngeleri her uygun şekilde sıralandığında dünyadan Mars’a yaklaşık 100.000 insan göndermek için yılda 100 Yıldız Gemisi inşa etme hedefini ifade eden bir paylaşımda bulundu.

Ayrıca Elon Musk, 2050 yılına kadar Mars’a bir milyon insan göndermeyi planlayıp planlamadığına yönelik sorulara “evet” şeklinde yanıt verdi. Daha önce, SpaceX CEO’su önce bu tür Mars nüfus sayısını önermiştir. Bu yeni tweet turu bize bunun nasıl yapılabileceğine dair biraz daha fikir veriyor. Ancak bu zaman çizelgesine yönelik iddialı ve mucizevi şeklinde atıflarda bulunuluyor.

Dünya ile Mars arasındaki mesafe her 26 ayda bir makul derecede kapanıyor. Musk’un vizyonu, yörüngeye 1.000 Yıldız Gemisi yüklemeyi ve daha sonra bir ay boyunca asgari bir işe gidip gelmek için asal süre boyunca göndermeyi içerir. Gezginler, Kızıl Gezegene ulaşmadan önce gemide aylar geçirmeye devam edeceklerdi.

Musk, Mars’ta çok iş olacağını söyledi. İnsanların Kızıl Gezegen hareketi için nasıl seçileceği sorulduğunda, Musk, “Parası olmayanlar için mevcut kredilerle, herkes isterse gidebilecek şekilde olmalı” diye tweet attı.

Twitter’da Elon Musk, SpaceX Mars mega kolonisini kurmayı içeren ayrıntıları belirterek, ayrıca 2050 yılına kadar Kızıl Gezegene bir milyon insan koymak istediğini açıkladı.

SpaceX‘in bu kavramları gerçeğe dönüştürmek için uzun bir yolu var. Şirket şu anda bir dizi başarılı ‘hazne’ prototip testinden sonra Dünya yörüngesine ulaşmak için tasarlanmış Starships’i inşa ediyor. Yeniden kullanılabilir uzay aracının 20 ila 30 yıl arasında bir ömrü olabilir. Bu da gezegenler arasında gidiş-dönüş yolculuk yapmalarını sağlar.

SpaceX, Starship, insanlık ve Mars için geleceğin tam olarak neyi getireceğinden kimse emin olmasa da spekülasyon yapmak, bu konulara ilgi duyanlar için kesinlikle eğlenceli.

Son Yorumlar

  Advertisement

  Daha fazla...

  Oyun

  LED aydınlatmaya sahip ve yüksekliği ayarlanabilen Thermaltake Level 20 RGB Battlestation Gaming Desk oyuncu masası 1199$ gibi yüksek bir fiyat etiketine sahip. Son dönemde...

  Video

  Hemen izleyebileceğiniz 10 Saklı Netflix Filmi (2019) Sizler için derlediğimiz 10 Saklı Film videomuzda Netflix yapımları 10 başarılı filmi inceledik. 1-Sabit alışkanlıklar diyarı 2-The...

  Bilim

  Penguengiller familyasının en büyük türü olan “İmparator Penguenler”in binlercesi, üzerinde büyüyüp yaşadığı deniz buzunun sert havalarda tahrip olması sonucunda boğuldu. Bu olay, 2016 yılında...

  Bilim

  Voyager 2’nin 1980’lerdeki ziyaretinden bu yana Uranüs ve Neptün’e hiçbir uzay aracı gönderilmedi. NASA’lı bilim insanları artık bu durumu değiştirmenin vaktinin geldiğini söylüyor. Güneş...

  Advertisement