Connect with us

Merhaba, bugün ne arıyoruz?

Mobil

Farklı yönlere kıvrılabilen telefon

“TCL’nin farklı yönlere kıvrılabilen, 10 inç ekranlı katlanabilir telefonunun prototipi dikkat çekiyor”

Galaxy Fold ve Huawei’nin Mate X telefonlarında olduğu gibi katlanabilir telefonlar, şirketlerin gündeminde. Bunlardan biri TCL’nin telefonu. Üç parçaya katlanan ve 10 inçlik büyük bir tablete açılan TCL’nin prototip çift menteşeli telefonuyla ilgili en dikkat çekici şey, menteşelerin farklı yönlerde hareket etmeleridir.

İki menteşe, cihazı açıp kapatırken zikzak şekli oluşturur. Bu yüzden, farklı yönlere kıvrılabilen telefon akordeon gibi görünmektedir.

Katlanabilir telefonlar, en az iki ekran alanı sunar. Açılan büyük ekranlar, okuma, video izleme, oyun oynama ve çoklu görevler için geniş bir ekran sunar. Telefon katlanmış haldeyken de bunlar kullanılabilir.

Bu havuza TCL, yeni prototipini atıyor. Gerçekten iyi, uygun fiyatlı TV’ler yapmak için bilinen TCL, şimdi telefon işini aynı marka altında düzenliyor.

TCL, bize daha önce hiç görmediğimiz yepyeni bir katlanabilir tasarım sunuyor.

TCL’nin prototip tasarımının bir adı, fiyatı veya üretim için bir hedef penceresi yoktur. Çalışan bir ekranı bile yok. Tüm bunlar gelecek. Şimdilik, menteşeler var. Bu yüzden şu anlık, üçlü bir katlama cihazı kullanmanın nasıl olacağı hayal edilebilir.

Şimdilik, “en iyi” katlanabilir telefon tasarımının ne olduğu konusunda fikir birliği yoktur. Bu yüzden, durum bu kadar heyecan verici hale geliyor.

Bu, gerçek bir ürün haline geldiğinde, ne zaman olursa olsun, TCL’nin prototipi, sağlam bir yapı, yarı uygun fiyat ve henüz gördüğümüz en büyük katlanabilir telefonu gerçek alıcıların önüne koymak için bir satış planı sağlamada farklı zorluklarla karşılaşacaktır.

TCL panelli telefon özellikleri

Tamamen açıldığında kabaca 10 inç ekran

Dört arka kamera

Ön kamera

USB-C şarj bağlantı noktası

Kulaklık girişi yok

Son Yorumlar

  Advertisement

  Daha fazla...

  Oyun

  LED aydınlatmaya sahip ve yüksekliği ayarlanabilen Thermaltake Level 20 RGB Battlestation Gaming Desk oyuncu masası 1199$ gibi yüksek bir fiyat etiketine sahip. Son dönemde...

  Video

  Hemen izleyebileceğiniz 10 Saklı Netflix Filmi (2019) Sizler için derlediğimiz 10 Saklı Film videomuzda Netflix yapımları 10 başarılı filmi inceledik. 1-Sabit alışkanlıklar diyarı 2-The...

  Bilim

  Penguengiller familyasının en büyük türü olan “İmparator Penguenler”in binlercesi, üzerinde büyüyüp yaşadığı deniz buzunun sert havalarda tahrip olması sonucunda boğuldu. Bu olay, 2016 yılında...

  Bilim

  Voyager 2’nin 1980’lerdeki ziyaretinden bu yana Uranüs ve Neptün’e hiçbir uzay aracı gönderilmedi. NASA’lı bilim insanları artık bu durumu değiştirmenin vaktinin geldiğini söylüyor. Güneş...

  Advertisement