Connect with us

Merhaba, bugün ne arıyoruz?

Güvenlik

Firefox tarayıcınızın güncellendiğinden emin olun

“Mozilla, bilgisayar korsanlarının kusuru aktif olarak kötüye kullandığını söyledi. Bu yüzden kritik bir kusuru gidermek için Firefox tarayıcınızın şimdi güncellendiğinden emin olun”

Tarayıcının üreticisi Mozilla, Firefox’ta yapılan son güncelleme, bilgisayar korsanları tarafından kötüye kullanılan kritik bir güvenlik açığına yönelik bir düzeltme ekiyle geliyor.

Mozilla, bilgisayar korsanlarının kusuru aktif olarak kötüye kullandığını söyledi. ABD Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenlik Ajansı’na göre kusur, saldırganların sisteminizi ele geçirmesine izin verebilir. Bu yüzden kritik bir kusuru gidermek için Firefox tarayıcınızın şimdi güncellendiğinden emin olun.

Bu, bir güvenlik açığının alabileceği kadar ciddi. İyi haber şu ki, kullanıcı gizliliğini korumakla övünen Mozilla yamayı çarşamba günü yayınladı. Daha da iyisi: Şirketin varsayılan olarak otomatik güncellemeleri vardır.

Hızlı güncellemeler, kusurların yaygın hasara neden olmasını önlemek için gereklidir. Aynı zamanda siber güvenlik uzmanları, yazılımları güncel tutmanın insanların bilgisayar korsanlarından korunmak için yapabileceği en önemli şeylerden biri olduğunu söylüyor.

Bir Mozilla sözcüsü yaptığı açıklamada, “7 Ocak 2020 Salı günü Çinli güvenlik şirketi Qihoo 360, yerel bir ağa yönelik saldırıların bir parçası olarak kullanılan bir güvenlik açığı bildirdi. Ertesi sabah bu güvenlik açığını gidermek için Firefox güncellemeleri göndermeye başladık” dedi.

Yine bazı yayınlara göre, kusur saldırganların saldırıya uğramış bir sistemde kod yürütmesine izin verebilecek bir bellek hatası türüdür. Mozilla, güvenlik açığını kimlerin kullandığı veya korsanların kimi hedeflediği hakkında daha fazla bilgi olup olmadığını ise belirtmedi.

Firefox’un en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olmak için tarayıcınızı açın, üst menüden ‘Firefox’ u tıklayın ve ardından ‘Firefox Hakkında’yı seçin. Burada bir açılır pencere açılır ve tarayıcının hangi sürümünü kullandığınızı değerlendirir. Tarayıcının daha eski bir sürümüne sahipseniz, otomatik olarak güncellenir. Ardından tarayıcınızı yeniden başlatmanızı ister. Sonrasında ise tüm açık pencereleriniz geri yüklenecek.

Son Yorumlar

  Advertisement

  Daha fazla...

  Oyun

  LED aydınlatmaya sahip ve yüksekliği ayarlanabilen Thermaltake Level 20 RGB Battlestation Gaming Desk oyuncu masası 1199$ gibi yüksek bir fiyat etiketine sahip. Son dönemde...

  Video

  Hemen izleyebileceğiniz 10 Saklı Netflix Filmi (2019) Sizler için derlediğimiz 10 Saklı Film videomuzda Netflix yapımları 10 başarılı filmi inceledik. 1-Sabit alışkanlıklar diyarı 2-The...

  Bilim

  Penguengiller familyasının en büyük türü olan “İmparator Penguenler”in binlercesi, üzerinde büyüyüp yaşadığı deniz buzunun sert havalarda tahrip olması sonucunda boğuldu. Bu olay, 2016 yılında...

  Bilim

  “Bir yıldızın ölümünün ardından ortaya çıkan manzaraya, yani Tycho süpernova’nın doğal kalıntılarına, NASA’nın Chandra gözlemevi, yeni bir bakış attı” Bir süpernova (enerjisi biten Büyük...

  Advertisement