Connect with us

Merhaba, bugün ne arıyoruz?

technous.net

Güvenlik

Firefox tarayıcınızın güncellendiğinden emin olun

“Mozilla, bilgisayar korsanlarının kusuru aktif olarak kötüye kullandığını söyledi. Bu yüzden kritik bir kusuru gidermek için Firefox tarayıcınızın şimdi güncellendiğinden emin olun”

Tarayıcının üreticisi Mozilla, Firefox’ta yapılan son güncelleme, bilgisayar korsanları tarafından kötüye kullanılan kritik bir güvenlik açığına yönelik bir düzeltme ekiyle geliyor.

Mozilla, bilgisayar korsanlarının kusuru aktif olarak kötüye kullandığını söyledi. ABD Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenlik Ajansı’na göre kusur, saldırganların sisteminizi ele geçirmesine izin verebilir. Bu yüzden kritik bir kusuru gidermek için Firefox tarayıcınızın şimdi güncellendiğinden emin olun.

Bu, bir güvenlik açığının alabileceği kadar ciddi. İyi haber şu ki, kullanıcı gizliliğini korumakla övünen Mozilla yamayı çarşamba günü yayınladı. Daha da iyisi: Şirketin varsayılan olarak otomatik güncellemeleri vardır.

Hızlı güncellemeler, kusurların yaygın hasara neden olmasını önlemek için gereklidir. Aynı zamanda siber güvenlik uzmanları, yazılımları güncel tutmanın insanların bilgisayar korsanlarından korunmak için yapabileceği en önemli şeylerden biri olduğunu söylüyor.

Bir Mozilla sözcüsü yaptığı açıklamada, “7 Ocak 2020 Salı günü Çinli güvenlik şirketi Qihoo 360, yerel bir ağa yönelik saldırıların bir parçası olarak kullanılan bir güvenlik açığı bildirdi. Ertesi sabah bu güvenlik açığını gidermek için Firefox güncellemeleri göndermeye başladık” dedi.

Yine bazı yayınlara göre, kusur saldırganların saldırıya uğramış bir sistemde kod yürütmesine izin verebilecek bir bellek hatası türüdür. Mozilla, güvenlik açığını kimlerin kullandığı veya korsanların kimi hedeflediği hakkında daha fazla bilgi olup olmadığını ise belirtmedi.

Firefox’un en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olmak için tarayıcınızı açın, üst menüden ‘Firefox’ u tıklayın ve ardından ‘Firefox Hakkında’yı seçin. Burada bir açılır pencere açılır ve tarayıcının hangi sürümünü kullandığınızı değerlendirir. Tarayıcının daha eski bir sürümüne sahipseniz, otomatik olarak güncellenir. Ardından tarayıcınızı yeniden başlatmanızı ister. Sonrasında ise tüm açık pencereleriniz geri yüklenecek.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Son Yorumlar

  Ev Ödevi Temalı Apple Reklamı

  Advertisement

  Daha fazla...

  Bilim

  “NASA’nın Voyager 2 probu güneş sisteminin kenarında aksaklık yaşıyor. Bu, zor bir durum. Ancak NASA, probun yakında bilim operasyonlarına devam etmesini umuyor” Voyager 2,...

  Güvenlik

  “Avrupa, güvenlik yönergeleriyle Huawei’ye 5G için izin veriyor. Ancak AB ülkeleri 5G tedarikçilerinin çeşitliliğini korumalı ve çekirdek ağlara erişimi sınırlamalıdır” İngiltere‘nin Huawei’yi 5G için...

  Bilim

  “NASA, Dünya’yı uzayda küçük bir leke olarak gösteren Voyager 1’in 1990 yılına ait olan “Soluk Mavi Nokta” görüntüsüne yeni bir bakış attı” Evren, çok...

  Güvenlik

  “Apple, koronavirüs nedeniyle Çin’de geçici olarak iki mağazayı kapatmıştı. Koronavirüsün dünyayı sarsmasının ardından endişe duyduğu için üçüncü mağazasını da kapattı” Koronavirüs, kuşlar ve memelilerde...

  Advertisement