Connect with us

Merhaba, bugün ne arıyoruz?

Perspektif

Giyilebilir ürünlerin gönderimleri ikiye katlandı

“Gün geçtikçe popülaritesi artan giyilebilir teknoloji ürünlerinin küresel gönderimleri üçüncü çeyrekte neredeyse ikiye katlanmış durumda”

Akıllı gözlükler, kulaklıklar, bileklikler gibi giyilebilir teknoloji ürünlerinin popülaritesi gün geçtikçe artıyor. Giyilebilir teknoloji ürünlerinin küresel gönderimleri üçüncü çeyrekte neredeyse ikiye katlanmış durumda. Kulaklık gibi üst kısımların yükselen popülaritesi dalgalanma için hesaba katıldı.

Giyilebilir cihaz üreticileri üçüncü çeyrekte 84,5 milyon adet sevkiyatta bulundu. Burada %94,6 artış yaşandı. Bu sayede üreticiler, çeyreklik rekor kırdı. Bu büyümenin çoğu, artan talebin ağır bastığı kulaklık gibi ürünlerde görüldü.

ABD merkezli market araştırmaları şirketi olan Uluslararası Veri Şirketi’nin (IDC) Giyilebilir Ekipler Araştırma Direktörü Ramon T. Llamas, “Hearables giyilebilir ürünler pazarı için yeni bir ürün oldu. Bu, birden fazla üreticinin kulaklık jakını akıllı telefonlarından çıkarması ve kablosuz kulaklıklara doğru ilerlemesini sağlaması ile başladı” dedi.

Apple Watch, AirPods ve Beats kulaklıklarının artan popülaritesi, Apple’ın giyilebilir pazarlar içinde liderliğini üçüncü çeyrekte de korumasına yardımcı oldu. Şirket, çeyreğinde %35 pazar payıyla 29,5 milyon cihaz gönderdi. Bu, %195 artışa denk geliyor.

Xiaomi, çeyreğinde 10 milyondan fazla Mi Band cihazı sundu. Gönderimlerinde ise %66’lık bir artış yaşadı. %14,6’lık pazar payıyla da listede ikinci sırayı almış oldu.

Samsung ise yeni saatlerinin başarısı ile üçüncü sırayı aldı. Pazarın yaklaşık olarak %10’una 8,3 milyon cihaz gönderdi.

Listenin dördüncü sırasında Huawei yer aldı. Huawei, %8,4 pazar payına ulaştı. Ayrıca 7,1 milyon cihaz gönderdi. Bununla beraber gönderilerinde %202,6 artış yaşadı.

Son Yorumlar

  Advertisement

  Daha fazla...

  Oyun

  LED aydınlatmaya sahip ve yüksekliği ayarlanabilen Thermaltake Level 20 RGB Battlestation Gaming Desk oyuncu masası 1199$ gibi yüksek bir fiyat etiketine sahip. Son dönemde...

  Video

  Hemen izleyebileceğiniz 10 Saklı Netflix Filmi (2019) Sizler için derlediğimiz 10 Saklı Film videomuzda Netflix yapımları 10 başarılı filmi inceledik. 1-Sabit alışkanlıklar diyarı 2-The...

  Bilim

  Penguengiller familyasının en büyük türü olan “İmparator Penguenler”in binlercesi, üzerinde büyüyüp yaşadığı deniz buzunun sert havalarda tahrip olması sonucunda boğuldu. Bu olay, 2016 yılında...

  Bilim

  Voyager 2’nin 1980’lerdeki ziyaretinden bu yana Uranüs ve Neptün’e hiçbir uzay aracı gönderilmedi. NASA’lı bilim insanları artık bu durumu değiştirmenin vaktinin geldiğini söylüyor. Güneş...

  Advertisement