Google Avrupa’da Kan Kaybediyor!

Avrupa’da yer alan arama sağlayıcıları için Android’de yeni bir güncelleme

Geçtiğimiz günlerde, Google’ın Avrupa’daki direktörlerinden birinin blog yazısında yer alan duyuruya göre, Android kullanıcılarına Google Play’de ek arama ve tarayıcı uygulamalarını indirme seçenekleri sunuldu.

Buna göre gelecek yıldan başlayacak uygulamaya göre kullanıcılardan kendi arama motorlarını seçmeleri istenecek. Bunun için çeşitli seçeneklerden bir arama motorunun seçilmesinin istendiği bir ekran sunulacak.

Gelecek yıl, Android kullanıcılarına yeni bir yol sunulmuş olacak. Kullanıcıların ana ekranlarında ve varsa Chrome’da varsayılan olarak bir arama kutusunu açmak için bir arama sağlayıcısı seçmeleri sağlanmış olacak böylece.

Arama sağlayıcılarının, Avrupa’da yeni bir Android akıllı telefon ya da tablet ayarlanırken ortaya çıkacak yeni seçim ekranında yer almaları için başvuruda bulunabilecekleri de duyuruda yer alıyor.

Google Avrupa’da Kan Kaybediyor!
Google Avrupa’da Kan Kaybediyor!

Google, insanların Android ana ekranında bir arama kutusu için arama sağlayıcıları seçmesine ve Google Play Store’da bir tarayıcı seçmelerini istemek amacıyla yeni araçları böylece göstermiş oldu. Aynı zamanda geçtiğimiz günlerde şirket, yakın zamanda yeni bir Android telefon ya da tablet kurarken kullanıcıya sunulacak olan ekranın ekran görüntüsünü de paylaştı.

İsterseniz Android’de farklı bir arama motorunu kullanmayı seçebilirsiniz. Ancak seçeneği ayar menüsünden proaktif olarak aramak gerekmekte. Yeni seçim ekranıyla, gelecek zamanda, bir Android telefonun kurulumu yapılırken herkesin hangi arama motorunu kullanacağı konusunda etkin bir seçim yapması sağlanmış olacak.

Bu yeni güncelleme dolayısıyla, arama sağlayıcıları için başvuru süreci geçtiğimiz günlerde başladı. Yeni seçim ekranı ise, 2020 yılının başlarında Avrupa’daki yeni Android telefonlara tanıtılacak.

9 Paylaşımlar