Connect with us

Merhaba, bugün ne arıyoruz?

Mobil

Google Avrupa’da Kan Kaybediyor!

Avrupa’da yer alan arama sağlayıcıları için Android’de yeni bir güncelleme

Geçtiğimiz günlerde, Google’ın Avrupa’daki direktörlerinden birinin blog yazısında yer alan duyuruya göre, Android kullanıcılarına Google Play’de ek arama ve tarayıcı uygulamalarını indirme seçenekleri sunuldu.

Buna göre gelecek yıldan başlayacak uygulamaya göre kullanıcılardan kendi arama motorlarını seçmeleri istenecek. Bunun için çeşitli seçeneklerden bir arama motorunun seçilmesinin istendiği bir ekran sunulacak.

Gelecek yıl, Android kullanıcılarına yeni bir yol sunulmuş olacak. Kullanıcıların ana ekranlarında ve varsa Chrome’da varsayılan olarak bir arama kutusunu açmak için bir arama sağlayıcısı seçmeleri sağlanmış olacak böylece.

Arama sağlayıcılarının, Avrupa’da yeni bir Android akıllı telefon ya da tablet ayarlanırken ortaya çıkacak yeni seçim ekranında yer almaları için başvuruda bulunabilecekleri de duyuruda yer alıyor.

Google Avrupa’da Kan Kaybediyor!
Google Avrupa’da Kan Kaybediyor!

Google, insanların Android ana ekranında bir arama kutusu için arama sağlayıcıları seçmesine ve Google Play Store’da bir tarayıcı seçmelerini istemek amacıyla yeni araçları böylece göstermiş oldu. Aynı zamanda geçtiğimiz günlerde şirket, yakın zamanda yeni bir Android telefon ya da tablet kurarken kullanıcıya sunulacak olan ekranın ekran görüntüsünü de paylaştı.

İsterseniz Android’de farklı bir arama motorunu kullanmayı seçebilirsiniz. Ancak seçeneği ayar menüsünden proaktif olarak aramak gerekmekte. Yeni seçim ekranıyla, gelecek zamanda, bir Android telefonun kurulumu yapılırken herkesin hangi arama motorunu kullanacağı konusunda etkin bir seçim yapması sağlanmış olacak.

Bu yeni güncelleme dolayısıyla, arama sağlayıcıları için başvuru süreci geçtiğimiz günlerde başladı. Yeni seçim ekranı ise, 2020 yılının başlarında Avrupa’daki yeni Android telefonlara tanıtılacak.

Son Yorumlar

  Advertisement

  Daha fazla...

  Oyun

  LED aydınlatmaya sahip ve yüksekliği ayarlanabilen Thermaltake Level 20 RGB Battlestation Gaming Desk oyuncu masası 1199$ gibi yüksek bir fiyat etiketine sahip. Son dönemde...

  Video

  Hemen izleyebileceğiniz 10 Saklı Netflix Filmi (2019) Sizler için derlediğimiz 10 Saklı Film videomuzda Netflix yapımları 10 başarılı filmi inceledik. 1-Sabit alışkanlıklar diyarı 2-The...

  Bilim

  Penguengiller familyasının en büyük türü olan “İmparator Penguenler”in binlercesi, üzerinde büyüyüp yaşadığı deniz buzunun sert havalarda tahrip olması sonucunda boğuldu. Bu olay, 2016 yılında...

  Bilim

  Voyager 2’nin 1980’lerdeki ziyaretinden bu yana Uranüs ve Neptün’e hiçbir uzay aracı gönderilmedi. NASA’lı bilim insanları artık bu durumu değiştirmenin vaktinin geldiğini söylüyor. Güneş...

  Advertisement