Connect with us

Merhaba, bugün ne arıyoruz?

Teknoloji

Google Home ile iyi uykular

“Google Home’un uyumanıza yardımcı olabileceği 5 seçeneği”

1, 2, 3… Koyunları saymak da uyumaya yardımcı olmuyorsa Google Home uyumanız için en iyi yardımcınız olabilir. Uykuya dalmakta sorun yaşayanlar için Google Home iş başında.

Günün planlanmasına yardımcı olan kişisel Google Home akıllı hoparlörü aynı zamanda gün sonu dinlenmek için de kullanışlı.

Uyumakta sorun yaşadığınız zaman “Hey, Google uyuyamıyorum” diyerek Google’ın yanıtlarını bekleyin. Google uykuya dalmanıza yardımcı olabilecek doğa sesleri, ortam müziği veya uykulu çalma listeleri gibi birkaç seçeneği yanıt olarak size sunacaktır.

Uyku konusunda yardım almak için Google Ana Sayfasına söyleyebileceğiniz şeylerden bazıları şunlar:

‘Hey, Google, rahatlatıcı müzik çal’ 

Google bir hesabınız varsa, YouTube Müzik, Google Play Müzik, Spotify, Pandora veya Deezer’da bir ortam müziği çalma listesi bulacaksınız. Hoparlörü kurduğunuzda veya Google Home uygulamasını kullanarak istediğinizde medya hesaplarınız buna bağlayabilirsiniz.

‘Hey, Google, bir podcast çal’

Bunu istediğinizde ilgilenmediğiniz rastgele seçimlerle karşılaşabilirsiniz. Ancak ne dinlemek istediğinizi belirtmeniz mümkün. Dinlediğiniz podcast’in 5 dakika, 105 dakika sonra veya bölümün sonunda durmasını da seçebilirsiniz.

‘Hey, Google, rahatlatıcı doğa sesleri çalın’

İsteğinizi birkaç kez yaparak istediğiniz sese karar verebilirsiniz. Seçeneklerden bazıları yağmur, dere, cırcır böceği ve kuş sesleridir. Google Home ayrıca bağlı müzik uygulamalarınızdan doğa sesleri çalma listesini de çalabilir.

Google Home
Google Home Yeni

‘Hey, Google, yatmadan önce bir hikâye anlat’

Google, Google Play Kitaplar ve Storynory’den kısa öyküler seçer. 3-10 dakikalık peri masaları, ilginç hikâyeler veya kısa filmleri sıralayabilirsiniz.

‘Hey, Google, bana bir ninni söyle’

Hikâyeler gibi çocukların yatmaya hazırlanmaları için yardımcı olabilecek diğer bir seçenek de Google’dan bir ninni söylemesini veya çalmasını istemektir.

İyi uykular.

Son Yorumlar

  Advertisement

  Daha fazla...

  Oyun

  LED aydınlatmaya sahip ve yüksekliği ayarlanabilen Thermaltake Level 20 RGB Battlestation Gaming Desk oyuncu masası 1199$ gibi yüksek bir fiyat etiketine sahip. Son dönemde...

  Video

  Hemen izleyebileceğiniz 10 Saklı Netflix Filmi (2019) Sizler için derlediğimiz 10 Saklı Film videomuzda Netflix yapımları 10 başarılı filmi inceledik. 1-Sabit alışkanlıklar diyarı 2-The...

  Bilim

  Penguengiller familyasının en büyük türü olan “İmparator Penguenler”in binlercesi, üzerinde büyüyüp yaşadığı deniz buzunun sert havalarda tahrip olması sonucunda boğuldu. Bu olay, 2016 yılında...

  Bilim

  Voyager 2’nin 1980’lerdeki ziyaretinden bu yana Uranüs ve Neptün’e hiçbir uzay aracı gönderilmedi. NASA’lı bilim insanları artık bu durumu değiştirmenin vaktinin geldiğini söylüyor. Güneş...

  Advertisement