Google’ın yeni Pixel 4 ve 4 XL telefonları

“Google, geçtiğimiz günlerde düzenlenen etkinlikte, yeni Pixel 4 ve Pixel 4 XL telefonlarını tanıttı”

New York’ta düzenlenen, 2019 Made by Google etkinliğinde, Google resmen Pixel 4 ve Pixel 4 XL’yi tanıttı.

Yeni Pixel telefonlar, çift arka kameralar, 90Hz’lik bir ekran, radar destekli bir yüz kilidi, araba kazası tespiti ve canlı video yazısı gibi birçok özelliğe sahip.

Telefonlar siyah, beyaz ve turuncu renklerinde. Ayrıca telefonlar, yeni bir endüstriyel tasarımla karşımızda. Telefonlar, kaygan görünümlü bir alüminyum bant tarafından, her iki tarafın etrafına sarılmış yeni bir tasarımla beraber geliyor. Ayrıca, kare kamera elemanına sahip olan telefonda, selfie kamerası ve yüz kilit açma sensörlerini barındıran bir alın çerçevesi de yer alıyor.

Geçen yılki Pixel 3 ve 3 XL’den biraz daha ağır olan telefonlar, önceki Google telefonlarına göre daha sağlammış gibi bir his vermekte. Telefonlarda ayrıca, Snapdron 855 işlemci, 6GB RAM ve kablosuz şarj var. Alt kısımda da stereo hoparlör ve bir USB-C portu mevcut.

Pilleri ise, Pixel 3 ve 3 XL’deki pillerin kapasitesine göre daha düşük kapasitede.

Diğer özellikleri…

Pixel 4, 5.7 inç ekrana sahipken, 4 XL 6.3 inç bir ekrana sahip. Bu geçen yılın, 3 XL’nin ekranıyla aynı boyutta.

Yeni ekranlar, farklı aydınlatma koşullarında renklerin olduğundan daha doğal görünmesini sağlamak için, ekranın renk sıcaklığının uyarlamasını yapan Ambient EQ adındaki bir özelliğe sahip. Kullanıcılar, bu özeliği açıp kapatma imkanına sahip.

Güvenli yüz kilidi açmak için, ekranın üstünde yer alan bir özellik kullanılıyor. Buna Motion Sense denmekte ve bu özellik, telefon kilidinin açılmasına izin vermek için bir sensör, kızılötesi ve küçük bir radar karışımını kullanır. Ancak, telefonlarda parmak izi sensörü bulunmamakta.

İki arka kamerasına sahip telefonlar, 16 megapiksel sensöre sahip. Ön kamera ise, Motion Sense kilidi olan kamera ve 8 megapiksel.

Android 10 mobil yazılımını kullanan telefonların işlemcileri, Qualcomm Snapdragon 855.

Telefonların veri depoları 6GB iken, depolama kapasiteleri 64GB,128GB. Telefonlarda, genişletilebilir depolama bulunmuyor.

Suya dayanıklı telefonların piksel yoğunluğu, Pixel 4’te 444 ppi iken, 4 XL’de 537 ppi.

0 Paylaşımlar