Huawei 5G 8K televizyon geliyor! İşte özellikleri

Nikkei’nin yayınladığı rapora göre Huawei bu yılın sonuna kadar 5G 8K televizyon tanıtacak. Huawei 8K televizyon içerisinde 5G modem olacak ve böylece yüksek veri hızları mümkün hale gelecek. Şimdi Huawei 5G 8K televizyon için çıkan bilgilere yakından bakalım.

Huawei 5G 8K televizyon iddialı geliyor!

Şirkete yakın kaynaklara ve Nikkei’nin raporuna göre Çin’li teknoloji devi Huawei 8K televizyonunu bu yıl içerisinde tanıtacak ve kullanıma sunacak.

Televizyonun içerisinde gelişmiş bir 5G modem olacak ve bu sayede televizyon sabit bir internet bağlantısına ihtiyaç duymadan yüksek hızlarda veri aktarabilecek. Hatta bu modem, evdeki diğer cihazlar içinde bir router görevi görecek.

Hızlı bir 5G modemin 8K ve hatta 4K televizyon içerisine yerleştirilmesi teorik olarak mantıklı olabilir. Çünkü sabit ve güçlü bir internet altyapısı ihtiyacı duymadan 8K içerikleri izleyebilmek için 5G bağlantısı oldukça tercih edilen bir yöntem olacaktır.

Nikkei, Huawei 8K televizyon hakkında farklı bilgiler de verdi. Buna göre televizyon 360 derece görüntüleri izlemek için özel olarak geliştirilecek. Huawei 360 derece görüntüler kaydetmenize olanak sağlayan yeni bir cihazı da televizyon ile birlikte tanıtacak.

Nikkei, Huawei’nin bu adımının temel amacının Apple ve Samsung gibi ekosistem oluşturmak olduğunu belirtti. Buna göre Huawei; televizyon, telefon, dizüstü bilgisayar ve saatlerini senkron bir şekilde kullanacak.

Tabii bu teknolojiyi geliştiren tek firmanın Huawei olmadığını da belirtelim. Qualcomm’unda 5G 8K yapay zekaya sahip bir televizyon üzerinde çalıştığı uzun zamandır rapor ediliyor.

Huawei 8K televizyon ülkemizde çıkar mı bilinmez, ancak fiyatının yüksek olacağını tahmin etmek çok zor olmasa gerek. Ayrıca ülkemizdeki mobil operatör firmalarının vereceği mobil paketler, bu tip cihazlar için uygun olmayabilir.

Kaynak: Shiftdeletenet

0 Paylaşımlar