Connect with us

Merhaba, bugün ne arıyoruz?

Teknoloji

Huawei 5G 8K televizyon geliyor! İşte özellikleri

Nikkei’nin yayınladığı rapora göre Huawei bu yılın sonuna kadar 5G 8K televizyon tanıtacak. Huawei 8K televizyon içerisinde 5G modem olacak ve böylece yüksek veri hızları mümkün hale gelecek. Şimdi Huawei 5G 8K televizyon için çıkan bilgilere yakından bakalım.

Huawei 5G 8K televizyon iddialı geliyor!

Şirkete yakın kaynaklara ve Nikkei’nin raporuna göre Çin’li teknoloji devi Huawei 8K televizyonunu bu yıl içerisinde tanıtacak ve kullanıma sunacak.

Televizyonun içerisinde gelişmiş bir 5G modem olacak ve bu sayede televizyon sabit bir internet bağlantısına ihtiyaç duymadan yüksek hızlarda veri aktarabilecek. Hatta bu modem, evdeki diğer cihazlar içinde bir router görevi görecek.

Hızlı bir 5G modemin 8K ve hatta 4K televizyon içerisine yerleştirilmesi teorik olarak mantıklı olabilir. Çünkü sabit ve güçlü bir internet altyapısı ihtiyacı duymadan 8K içerikleri izleyebilmek için 5G bağlantısı oldukça tercih edilen bir yöntem olacaktır.

Nikkei, Huawei 8K televizyon hakkında farklı bilgiler de verdi. Buna göre televizyon 360 derece görüntüleri izlemek için özel olarak geliştirilecek. Huawei 360 derece görüntüler kaydetmenize olanak sağlayan yeni bir cihazı da televizyon ile birlikte tanıtacak.

Nikkei, Huawei’nin bu adımının temel amacının Apple ve Samsung gibi ekosistem oluşturmak olduğunu belirtti. Buna göre Huawei; televizyon, telefon, dizüstü bilgisayar ve saatlerini senkron bir şekilde kullanacak.

Tabii bu teknolojiyi geliştiren tek firmanın Huawei olmadığını da belirtelim. Qualcomm’unda 5G 8K yapay zekaya sahip bir televizyon üzerinde çalıştığı uzun zamandır rapor ediliyor.

Huawei 8K televizyon ülkemizde çıkar mı bilinmez, ancak fiyatının yüksek olacağını tahmin etmek çok zor olmasa gerek. Ayrıca ülkemizdeki mobil operatör firmalarının vereceği mobil paketler, bu tip cihazlar için uygun olmayabilir.

Kaynak: Shiftdeletenet

Son Yorumlar

  Advertisement

  Daha fazla...

  Oyun

  LED aydınlatmaya sahip ve yüksekliği ayarlanabilen Thermaltake Level 20 RGB Battlestation Gaming Desk oyuncu masası 1199$ gibi yüksek bir fiyat etiketine sahip. Son dönemde...

  Video

  Hemen izleyebileceğiniz 10 Saklı Netflix Filmi (2019) Sizler için derlediğimiz 10 Saklı Film videomuzda Netflix yapımları 10 başarılı filmi inceledik. 1-Sabit alışkanlıklar diyarı 2-The...

  Bilim

  Penguengiller familyasının en büyük türü olan “İmparator Penguenler”in binlercesi, üzerinde büyüyüp yaşadığı deniz buzunun sert havalarda tahrip olması sonucunda boğuldu. Bu olay, 2016 yılında...

  Bilim

  Voyager 2’nin 1980’lerdeki ziyaretinden bu yana Uranüs ve Neptün’e hiçbir uzay aracı gönderilmedi. NASA’lı bilim insanları artık bu durumu değiştirmenin vaktinin geldiğini söylüyor. Güneş...

  Advertisement