Connect with us

Merhaba, bugün ne arıyoruz?

Mobil

Huawei şaşırttı

“Huawei, 2019 yılının üçüncü çeyreğinde, küresel akıllı telefon pazar payının % 18’ini yakaladı. Bir pazar araştırma şirketine göre, Huawei böylece, şaşırtıcı kazançlar elde etti. Samsung ise, küresel gönderilerde 1 numara olmaya devam ediyor”

Samsung, küresel gönderilerinde 1 numara olmaya devam ediyor, ancak bir pazar araştırma şirketine göre, Huawei şaşırtıcı kazançlar elde etti.

Global akıllı telefon gönderileri, 2019’un üçüncü çeyreğinde 366 milyon birime ulaşarak yıllık %2 büyüdü. Buna göre, geçtiğimiz günlerde Strateji Analitik adındaki bir araştırma firmasının söylediğine göre, iki yıldan sonra ilk pozitif büyüme dönemi yaşanmış oldu.

Strateji Analitiğinden Linda Sui, “Küresel akıllı telefon pazarı, 2017’nin üçüncü çeyreğinden bu yana ilk kez büyüdü” diyerek, akıllı telefonlar için talebin fiyat rekabeti nedeniyle düzeldiğini söyledi. Ayrıca, daha büyük ekranlar ve 5G bağlantısı gibi yeni yenilikler olduğunu da belirtti.

Strateji Analitik Şirketi’ne göre, Samsung küresel pazarın %21’ini yakalamak için 72,3 milyon akıllı telefon gönderdi. Aynı zamanda Samsung, Temmuz-Eylül ayları arasındaki üç aylık süre boyunca, dünyanın en büyük telefon satıcısı olarak konumunu korudu. Yine şirketin ifade ettiğine göre, Apple, pazarın %12’si için 45,6 milyon iPhone gönderisiyle üçüncü oldu.

İkinci sırada yer alan ise Huawei‘ydi. Çinli teknoloji devi, çeyreğinde pazarın %18’ini alarak 66,7 milyon akıllı telefon gönderdi. Bunun akabinde, Huawei için, ‘şaşırtıcı kazançlar sağladı’ şeklinde yorumlar yapılıyor.

Strateji Analitik Şirketi’nin (Strategy Analytics) CEO’su Neil Mawston, konu hakkında “Huawei, çeyrek boyunca Çin’deki evde büyüdü, çünkü firma Kuzey Amerika ve Batı Avrupa gibi diğer önemli bölgelerdeki düzenleyici belirsizliği telafi etmeye çalıştı” dedi.

Şirketin dünyadaki büyük varlığına rağmen Huawei’nin telefonları ABD’de neredeyse görünmüyor. 2019 yılı boyunca, Çin telekom devinin incelenmesinde ise bir artış oldu. Özellikle ABD ve diğer bazı ülkeler ağ ekipmanlarının kullanımını yasakladı. Çünkü buralardaki ulusal güvenlik görevlileri, Huawei’den gelen ekipmanın diğer ülkeleri ve şirketleri gözetlemek için kullanılabileceğinden endişe ediyor.

Son Yorumlar

  Advertisement

  Daha fazla...

  Oyun

  LED aydınlatmaya sahip ve yüksekliği ayarlanabilen Thermaltake Level 20 RGB Battlestation Gaming Desk oyuncu masası 1199$ gibi yüksek bir fiyat etiketine sahip. Son dönemde...

  Video

  Hemen izleyebileceğiniz 10 Saklı Netflix Filmi (2019) Sizler için derlediğimiz 10 Saklı Film videomuzda Netflix yapımları 10 başarılı filmi inceledik. 1-Sabit alışkanlıklar diyarı 2-The...

  Bilim

  Penguengiller familyasının en büyük türü olan “İmparator Penguenler”in binlercesi, üzerinde büyüyüp yaşadığı deniz buzunun sert havalarda tahrip olması sonucunda boğuldu. Bu olay, 2016 yılında...

  Bilim

  Voyager 2’nin 1980’lerdeki ziyaretinden bu yana Uranüs ve Neptün’e hiçbir uzay aracı gönderilmedi. NASA’lı bilim insanları artık bu durumu değiştirmenin vaktinin geldiğini söylüyor. Güneş...

  Advertisement