Connect with us

Merhaba, bugün ne arıyoruz?

Mobil

iOS 12: En yeni özellikler ve daha fazlası

iOS 12: En yeni özellikler ve daha fazlası

iOS 12: En yeni özellikler ve daha fazlası… Geçtiğimiz hafta Apple yeni iPhone ve iWatch modellerini tanıtmıştı.

Apple, etkinlikte tanıttığı iPhone’lar kadar yeni modellere verdiği isimlerle de tüm dünyanın dikkatini üzerine çekmeyi başardı.

Ülkemizde Kasım’da satış sunulması beklenen yeni modelleri şöyle:

iPhone XS: Karanlık ve daha yüksek kontrastlı ortamlarda halefi iPhone X’ten daha iyi fotoğraflar sunan iPhone XS içerisinde geliştirilmiş A12 Bionic işlemciye sahip. Pil tüketimi yine iPhone X ile kıyaslandığında daha iddialı. Depolama olarak 512GB’a kadar destek sunabilen iPhone XS’in tasarım tarafında Gold renk seçeneği oldukça şık. Yeni modelin ABD’deki satış fiyatı 999 dolar. Ülkemizdeki satış fiyatının nasıl olacağı merak konusu.

iPhone XS Max: iPhone XS Max, iPhone XS’den daha büyük ve parlak bir ekrana sahip. iPhone XS Max’in pil büyüklüğü sebebiyle pil ömrü iPhone XS’e göre hatırı sayılır derecede daha iyi. Suya dayanıklılık konusunda geliştirmeler mevcut. iPhone XS Max tam olarak iPhone 6 Plus, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus ve iPhone 8 Plus modelleriyle aynı boyuta sahip. Geçtiğimiz yıllarda büyük modellere “Plus” demeyi tercih eden Apple, bu yıl daha büyük ekranlı XS modeline “Max” demeyi tercih etti. X’i de Roma rakamıyla 10(on) olarak telaffuz etmeyi tercih ediyor. ABD’deki 1.099 dolarlık satış fiyatıyla bin doların üzerine çıkan ilk akıllı telefon olma özelliğini de halı hazırda üzerinde bulunduran iPhone XS Max yine iPhone XS ile birlikte Kasım ayında ülkemize geleceğe benziyor.

iPhone XR: iPhone XR Apple’ın, iPhone XS ve iPhone XS Max gibi A12 Bionic işlemcisine sahip alüminyum gövdeli görece ucuz bir iPhone modeli. Gövdesinden ziyade yine görece ucuz bir ekrana sahip. Apple, iPhone XR’da LCD ekran kullanmayı tercih ediyor. Kullanılan yeni LCD teknolojisine de “Super Retina” demeyi tercih eden Apple bu model için ABD’de 749 dolar ücret talep ediyor.

iPhone XR, XS, XS Max özellikleri

Karşılaştırmalı iPhone 2018 modelleri

Apple gerçekleştirdiği etkinlikte sadece yeni iPhone’ları tanıtmadı. 4. Nesil bir iWatch da etkinlikte tanıtıldı. Apple’ın 4. Nesil iWatch’daki en çarpıcı özelliklerin başında şüphesiz EKG görüntüleme geliyor. Apple bu yıl iWatch ile tanıttığı yeniliklerle sağlık konusuna epey yönelmişe benziyor. ABD’den FDA onayına sahip bir teknoloji sunan yeni iWatch daha iyi ekran gövde oranına sahip olarak karşımıza çıkıyor.

iOS 12 Kararlı Sürümü

iOS 12 Kararlı sürümü artık indirilebilir. Henüz bir güncelleme bildirimi almadıysanız iPhone 5S ve üzeri modeller için iOS’i 12’ye güncelleyebilirsiniz.

Daha hızlı iPhone 

iOS 12’nin getirdiği yeniliklerden biri de şüphesiz iOS 11’e göre daha hızlı bir işletim sistemi olması. Bu hız deneyimini rakamlarla açıklamaya çalışsak bile yetersiz kalacak çünkü gerçekten deneyimlediğinizde ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız. Apple iOS 12’de performansa ciddi olarak odaklanmış ve siz de bunu bir kullanıcı olarak gerçekten hissediyorsunuz.

En yeni özellikler

Siri akıllanmış: Siri kestirmeli daha kullanışlı ve zengin hale getirilmiş ve genel olarak Siri daha stabil çalışıyor.

Ekran Süresini takip edin: iOS 12 beta testimizde değindiğimiz özelliklerden biri de Ekran Süresi‘ydi. Telefona ne kadar zaman harcadığınızı artık gözlemleyebileceksiniz.

Daha iyi bildirim yönetimi: Kilit ekranda artık alt alta yığılmış bildirimlerden kurtuluyorsunuz. Artık daha derli toplu bir bildirim yönetimi söz konusu iOS 12’de..

Comments

Son Yorumlar

  Advertisement

  Daha fazla...

  Oyun

  LED aydınlatmaya sahip ve yüksekliği ayarlanabilen Thermaltake Level 20 RGB Battlestation Gaming Desk oyuncu masası 1199$ gibi yüksek bir fiyat etiketine sahip. Son dönemde...

  Video

  Hemen izleyebileceğiniz 10 Saklı Netflix Filmi (2019) Sizler için derlediğimiz 10 Saklı Film videomuzda Netflix yapımları 10 başarılı filmi inceledik. 1-Sabit alışkanlıklar diyarı 2-The...

  Bilim

  Penguengiller familyasının en büyük türü olan “İmparator Penguenler”in binlercesi, üzerinde büyüyüp yaşadığı deniz buzunun sert havalarda tahrip olması sonucunda boğuldu. Bu olay, 2016 yılında...

  Video

  Kasım’da yayınlanacak olan filmin ilk fragmanı yayınlandı. Geçtiğimiz yıl yayınlanan Ready Player One’ın ardından birbiri ardında büyük oyun yapımlarının sinema filminin yapılmaya başladığı açıklandı. Detective Pikachu ile başlayan...

  Advertisement