Apple,yarın gerçekleştireceği yıllık WWDC etkinliğinde iOS 12’deki ilk yenilikleri bize sunacak. Bu 2018’in yeni iPhone’larının deneyiminin bir ön izlemesi niteliğinde olacak diyebiliriz.

Söylentiler Apple’ın iOS 12 için devrim niteliğinde yenilikler getirmediği yönünde. Daha çok mevcut sorunları gideren ve kullanıcı deneyimini iyileştiren bir güncelleme olması bekleniyor.

Telefon bağımlılığına karşı Dijital Sağlık

Apple’ın duyurabileceği bir yeni özellik de yeni Sağlık uygulaması. Kullanıcıların telefonlarıyla ne kadar zaman harcadığını analiz edilip “telefon bağımlılığı” ile nispeten mücadele etmesi amaçlanıyor. Özellikle ebeveynlerin, çocuklarının telefon kullanımlarını izlemesi açısından önemli bir yenilik gibi görünüyor.


Artırılmış Gerçeklik

Artırılmış gerçeklik oyunlarının Apple’ın perspektifinde çok yeri olmadığını kabul edebiliriz. Ancak AR konusunda en az bir güncellemeyi iOS 12’de yayınlamak isteyebilir. ARKit 2., ile kullanıcıların birbirleriyle oyun oynamalarını sağlayan yeni bir mod gelebilir.

Daha fazla animoji

Gelecekteki iPadler için Face ID ve animoji seçeneklerinin zenginleşmesi sağlanabilir. Bu sebeple daha fazla animasyon içeren animojilerin yayılması iOS 12’deki beklentiler arasında.

iOS 12’deki görebileceğimiz diğer güncelleştirmeler

  • Daha duyarlı/hassas Siri
  • Bildirimleri erteleme
  • Gelişmiş Borsa uygulaması
  • Görüntülü görüşmede iyileştirme
  • Animoji paylaşımı

Beklenen ancak gelmesi muhtemel olmayan güncelleştirmeler

Apple sanal gerçeklik konusunda yukarıda da bahsettiğimiz gibi biraz ilgisiz davranıyor. Ancak 2020 yılı için 8K destekli bağımsız bir VR kiti üzerinde çalıştığının da sinyalini verdi.

Ayrıca iPhone SE 2 ve AirPower kablosuz şarj cihazı da Apple takipçilerinin merakla beklediği teknolojiler arasında.

 

 

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın