Connect with us

Merhaba, bugün ne arıyoruz?

Mobil

iOS 13.2 ile kolaylıkla ‘Uygulamayı Sil’

“Apple’ın en son iOS yükseltmesi olan 13.2 ile kolaylıkla ‘Uygulamayı Sil’ ve sırala”

İOS 13, Apple tarafından Eylül ayında piyasaya sürüldü. Bununla beraberinde şirket, ana ekran simgelerinizi ve uygulamaları silme şeklini de değiştirdi. Uygulama simgelerine uzun süre basmak, artık orijinal iPhone’un piyasaya sürülmesinden bu yana olduğu gibi işe yaramıyor.

Apple, iOS 13.2’nin piyasaya sürülmesiyle birlikte, uygulama simgelerinin ana ekranlarda nasıl yeniden sıralanacağını ve kaldırılacağını anlamayı kolaylaştıran değişiklikleri de sunar.

Yeni yönteme alışana kadar, hafif bir karışıklık yaşayabilme ihtimaliniz var. Ancak bunu birkaç defa kullandıktan sonraki süreçte kendinizi daha rahat hissedeceksiniz.

Bir uygulama simgesine uzunca basmaya devam edersiniz. Uygulama simgelerinin tümünün sallanmaya ve hareket etmeye başlamasını bekleyebilirsiniz. Ancak bunun yerine burada birkaç seçenek sunan bir açılır menü göreceksiniz. Bu seçeneklerden bazıları, Posta uygulaması için bir e-posta oluşturmak gibi uygulamaya özel olacaktır. Ancak iki yeni seçenek de olacaktır: Uygulamayı Sil ve Giriş Ekranını Düzenle.

Eğer giriş ekranınızı yeniden düzenlemek, uygulama klasörleri oluşturmak vb. istiyorsanız, Giriş Ekranını Düzenle’ye dokunun.

Böylece, uygulamalarınızı yönetmek artık basit bir işlem halini alır.

Uygulamayı silmek için ise, Uygulamayı Sil öğesine dokunun ve ardından belirli bir uygulamayı silmek istiyorsanız kararınızı onaylayın. Ayrıca, simgeleri sol üst köşede X ile tetikleyen Ana Ekranı Düzenle‘yi seçerek birkaç uygulamayı silebilirsiniz (bir uygulamayı silmek için ise X’e dokunun).

Uygulamayı Sil seçeneği, iPhone veya iPad’inizden uygulamaları kaldırmanızı kolaylaştırıyor.

Ancak, uygulama simgesine uzun süre basmak ve simgelerin hareket etmesini beklemek istiyorsanız, uygulamalarda gezinmeye başlayana kadar beklemeye devam etmelisiniz. Sonra da onları sürükleyebilir veya silmek için X’e dokunabilirsiniz.

Uygulamalarınızı telefonunuzda dolaştırmayı ya da eski uygulamaları silme işlemini bitirdikten sonra, yalnızca Bitti‘ye dokunun.

Son Yorumlar

  Advertisement

  Daha fazla...

  Oyun

  LED aydınlatmaya sahip ve yüksekliği ayarlanabilen Thermaltake Level 20 RGB Battlestation Gaming Desk oyuncu masası 1199$ gibi yüksek bir fiyat etiketine sahip. Son dönemde...

  Video

  Hemen izleyebileceğiniz 10 Saklı Netflix Filmi (2019) Sizler için derlediğimiz 10 Saklı Film videomuzda Netflix yapımları 10 başarılı filmi inceledik. 1-Sabit alışkanlıklar diyarı 2-The...

  Bilim

  Penguengiller familyasının en büyük türü olan “İmparator Penguenler”in binlercesi, üzerinde büyüyüp yaşadığı deniz buzunun sert havalarda tahrip olması sonucunda boğuldu. Bu olay, 2016 yılında...

  Bilim

  Voyager 2’nin 1980’lerdeki ziyaretinden bu yana Uranüs ve Neptün’e hiçbir uzay aracı gönderilmedi. NASA’lı bilim insanları artık bu durumu değiştirmenin vaktinin geldiğini söylüyor. Güneş...

  Advertisement