Connect with us

Merhaba, bugün ne arıyoruz?

technous.net

Mobil

iOS 13, iPadOS, MacOS Catalina beta herkes için erişilebilir

Ancak dikkat – sonbahardaki kararlı sürüm öncesinde hatalar olabilir

Maceracı biri olduğunuzu düşünüyorsanız Apple cihazlarınızda, iOS 13, iPadOS ve MacOS Catalina beta sürümlerini test edebilirsiniz.

Bu ay içerisinde Apple tarafından gerçekleştirilen WWDC2019 etkinliğinde duyurulan ve yalnızca geliştiriciler için testlere sunulan iOS 13, iPadOS ve MacOS Catalina beta sürümlerini artık dileyen herkes cihazlarında test edebiliyor.

iOS 13, iPadOS ve MacOS Catalina beta sürümleri bugün itibaren public olarak indirilmeye başlandı.

iOS 13, iPadOS, MacOS Catalina beta herkes için erişilebilir
iOS 13, iPadOS, MacOS Catalina beta herkes için erişilebilir

Apple, yıl içerisinde iki defa gerçekleştirdiği etkinliklerden ilki ve olan WWDC’de sonbaharda çıkacak iOS ve MacOS yazılımlarının duyurusunu yapar. WWDC Haziran ayı içerisinde gerçekleşir. iOS ve MacOS yazılımlarının kararlı sürümlerinin ve yeni iPhone modellerinin tanıtıldığı etkinlik ise Eylül ayında düzenlenir.

Bu yıl düzenlenen WWDC 2019’da ise Apple, yeni beta yazılımlarının yanı sıra bir de donanım tanıttı. Yeni Mac Pro.

Fiyatı, sıradışı çekirdek performansı ve askı aparatıyla birlikte satılan 5K monitörü etkinliğin en çok konuşulan konularındandı.

Son kullanıcı tarafından etkinliğin en önemli noktasıyla belki de geçen yıldan beri MacOS Mojave’de kullanılan Karanlık Mod (Dark Mod) özelliğinin iOS 13 ile birlikte iPhone’lara da gelecek olması.

Bugün itibariyle yayınlanan iOS 13, iPadOS ve MacOS Catalina beta sürümlerini kullanmadan önce şu hatırlatmayı yapmak isteriz. Beta sürümler bir dizi güvenlik ve performansı açıkları içerebilir. Söz konusu yüklemeyi yapmadan bunları kabul etmiş sayılırsınız.

Technous.Net olarak size tavsiyemiz günlük hayatta sürekli kullandığınız cihazlarınıza beta sürümleri yüklememeniz

Son Yorumlar

  Ev Ödevi Temalı Apple Reklamı

  Advertisement

  Daha fazla...

  Bilim

  Penguengiller familyasının en büyük türü olan “İmparator Penguenler”in binlercesi, üzerinde büyüyüp yaşadığı deniz buzunun sert havalarda tahrip olması sonucunda boğuldu. Bu olay, 2016 yılında...

  Bilim

  Günümüzün ölümcül hastalıklarından olan Sepsis, kana bakteri ve toksin karışması sonucunda bağışıklık sisteminin çökmesiyle ortaya çıkar. Uzmanların belirttiğine göre, sepsis gelişmiş ülkelerde kanser ve...

  Video

  Hemen izleyebileceğiniz 10 Saklı Netflix Filmi (2019) Sizler için derlediğimiz 10 Saklı Film videomuzda Netflix yapımları 10 başarılı filmi inceledik. 1-Sabit alışkanlıklar diyarı 2-The...

  Güvenlik

  “Avrupa, güvenlik yönergeleriyle Huawei’ye 5G için izin veriyor. Ancak AB ülkeleri 5G tedarikçilerinin çeşitliliğini korumalı ve çekirdek ağlara erişimi sınırlamalıdır” İngiltere‘nin Huawei’yi 5G için...

  Advertisement