Connect with us

Merhaba, bugün ne arıyoruz?

Mobil

iOS 13’ün karanlık modu

“İOS 13’ün yeni karanlık modunu gösteren bazı uygulamalar”

Eylül ayında iOS 13 ve iPadOS 13 piyasaya sürüldü. Bununla birlikte Apple, iPhone’lara ve iPad’lere bir dizi yeni özellik ekledi. Bu özelliklerden biri, pil ömründen tasarruf etmenize yardımcı olacak ve az ışıklı ortamlarda, gözlerinize daha kolay gelen özel bir karanlık moddur.

Apple’ın Karanlık Modu, Mesajlar veya Ayarlar gibi tüm sistem uygulamalarını etkiler. Aynı zamanda üçüncü taraf geliştiriciler, yeni özelliği cihazınızın geçerli durumuna bağlı olarak standart moddan karanlık moda geçerek uygulamalarına uygulayabilir.

iOS kendi karanlık moduna geçmeden önce, uygulamanın karanlık bir sürümünü oluşturmak her geliştiriciye kalmıştır ve her bir uygulama için temaları elle değiştirmenize izin vermiştir. Yeni karanlık mod ayarı, bir uygulama desteklediği sürece bu işlemi kolaylaştırır.

Karanlık moda nasıl geçilir?

İPhone veya iPad’inizde karanlık moda geçmenin birkaç farklı yolu vardır. Cihazınızın günün saatine göre otomatik olarak açılmasını sağlayabilir veya Kontrol Merkezi üzerinden manuel olarak karanlık modu açıp kapatabilirsiniz.

Zamanlamayı Ayarlar> Ekran ve Parlaklık seçeneğine giderek kullanıp Otomatik’i açın. Ardından, Seçenekler üzerine dokunun ve gün batımı, güneş doğarken kullanmak veya özel bir program ayarlamak isteyip istemediğinizi seçin.

Ayarlar> Denetim Merkezi> Denetimleri Özelleştir seçeneğine gidip Daha Fazla Denetim altında Karanlık Modu denetimini arayarak ve yanındaki “+” düğmesine dokunarak Denetim Merkezi’ne bir karanlık modu geçin.

İşte iOS 13’ün karanlık modunu destekleyen bazı uygulamalar:

Twitter

Uygulamanın Ayarlar bölümüne giderek, ardından Ekran ve ses> Karanlık Mod’u seçerek açın ve açılmasını istediğinizde ayarlayın. iPhone veya iPad’inizle birlikte otomatik geçiş yapmak için de cihaz ayarını kullanın.

iA Writer

iA Writer not yazma ve not alma için kullanışlı bir uygulamadır. Kütüphanenizi görüntülerken dişli simgesini seçerek karanlık modunu bulabilirsiniz, daha sonra Görünüm> Sistem‘i seçin.

Apple Kitaplar

Kitaplığınıza göz atarken veya yeni kitaplar ararken, uygulama açık veya koyu mod için sistem ayarını kullanır. Ancak bir kitabı açtığınızda, kitabı kendiniz ayarlamanız gerekir. Geceleri açık bir arka plan üzerine bir kitap okumak gözlerinize yorucu gelir. Bu yüzden Apple Kitaplar uygulamasında karanlık bir mod da dahil olmak üzere birkaç farklı renk seçeneği vardır. Bir kitap okurken, “Aa” simgesine dokunun, ardından en sağdaki rengi seçin. İPhone veya iPad’inizin sizin için kullanmasına izin vermek isterseniz, parlaklığı ayarlayabilir veya otomatik gece temasını etkinleştirebilirsiniz.

Fantastik 2

Bu takvim uygulaması iCloud takvimini ve hatırlatıcılarını tek, kolay okunabilir bir arayüze entegre eder. Aynı zamanda karanlık bir mod ile birlikte geliyor. Ana ekranı görüntülerken, dişli simgesine dokunun, ardından iOS Açık veya Koyu Modu’nun yanındaki anahtarı Açık konuma getirin. Bu açıkken, Fantastik hangi modun kullanılacağını belirlemek için sistem ayarını kullanır.

Reddit

Reddit’in karanlık modunu etkinleştirmek için menüyü ekranın sol tarafından dışarı kaydırın, Ayarlar’a dokunun ve sonra Karanlık Mod bölümünde Otomatik‘i açın. Gece temasını seçerek ve kişisel tercihinizi seçerek, temanın ne kadar koyu olduğunu değiştirebilirsiniz.

SignEasy

Belgeleri sık sık iPhone veya iPad’inizden imzalamanız gerekiyorsa, muhtemelen SignEasy’yi duydunuz veya kullandınız. Burada ayarlayabileceğiniz bir ayar yok. SignEasy, cihazınızın sistem ayarlarına bağlı olarak açık ve koyu modu arasında geçiş yapar.

Son Yorumlar

  Advertisement

  Daha fazla...

  Oyun

  LED aydınlatmaya sahip ve yüksekliği ayarlanabilen Thermaltake Level 20 RGB Battlestation Gaming Desk oyuncu masası 1199$ gibi yüksek bir fiyat etiketine sahip. Son dönemde...

  Video

  Hemen izleyebileceğiniz 10 Saklı Netflix Filmi (2019) Sizler için derlediğimiz 10 Saklı Film videomuzda Netflix yapımları 10 başarılı filmi inceledik. 1-Sabit alışkanlıklar diyarı 2-The...

  Bilim

  Penguengiller familyasının en büyük türü olan “İmparator Penguenler”in binlercesi, üzerinde büyüyüp yaşadığı deniz buzunun sert havalarda tahrip olması sonucunda boğuldu. Bu olay, 2016 yılında...

  Bilim

  Voyager 2’nin 1980’lerdeki ziyaretinden bu yana Uranüs ve Neptün’e hiçbir uzay aracı gönderilmedi. NASA’lı bilim insanları artık bu durumu değiştirmenin vaktinin geldiğini söylüyor. Güneş...

  Advertisement