Connect with us

Merhaba, bugün ne arıyoruz?

Mobil

iPhone SE küçük olabilir

“iPhone SE küçük olabilir. Ancak yine de Apple’ın küçük telefon döneminin sonunun geldiğini gösteriyor”

Apple, orijinal piyasaya sürdükten yıllar sonra yeni iPhone SE’yi Nisan ayında duyurdu. Telefon, 4,7 inç Retina HD ekran, tek kamera sistemi, 30 dakikaya kadar maksimum 1 metre derinlikte suya dayanıklı tasarım ve 13 saate kadar video oynatma gibi özellikleri ile beraber gelecek. Ayrıca, iPhone 8’e benzeyen ancak iPhone 11’in güçlü A13 yonga setine sahip olacak.

Apple, iPhone SE’nin ‘küçük’ bir telefon olduğunu iddia ediyor. Aynı zamanda bu, Apple’ın serisindeki şu anda mevcut olan en küçük ve ucuz iPhone. Ayrıca, özellikle 6,2 inç ekrana sahip popüler Samsung Galaxy S20 ile karşılaştırıldığında, günümüz telefon standartlarına göre nispeten kompakt.

Ancak 4.7 inçte, 2020 iPhone SE, 4 inç ekrana sahip orijinal iPhone SE’den yaklaşık %20 daha büyük.

iPhone SE küçük olabilir. Ancak Apple’ın küçük telefon döneminin sonunu işaret ediyor. Apple, küçük iPhone SE’nin lansmanı ile küçük iPhone’lara veda ediyor gibi görünüyor.

Apple’ın yepyeni bir 4 inçlik telefon inşa etmeme kararı var gibi. Şirket, muhtemelen asla küçük iPhone’u geri getirmeyecek. Bu yine de Apple’ın yaklaşmakta olan bazı telefonlarının boyutunu azaltmayacağı anlamına gelmiyor. İPhone 12 serisinin 5,4 inç ekranlı bir telefona sahip olduğu söylentileri var. Bu, küçük bir telefon değil.

Telefon üreticileri zaman geçtikçe çok daha büyük telefonlar için hizmet vermekte. Çünkü ekran büyüklüğünün bir telefonun en önemli çekimlerinden biri olduğunu biliyorlar.

2020 telefon sezonuna bir bakın: Galaxy S20 telefon ailesi içinde, S20 Ultra muazzam bir 6,9 inç ekrana sahip. Oppo, süper premium 6.7 inçlik Find X2 Pro’yu piyasaya sürdü. Motorola, geçtiğimiz aylarda 6.7 inçlik Edge Plus’ı tanıttı. Ayrıca Apple’ın 6.7 inçe kadar çıkabilen bir iPhone 12 Pro Max yayınlayacağına dair söylentiler var. Görülüyor ki artık, telefonlar çok daha büyük. Şimdilik, büyük telefon trendi son bulacak gibi görünmüyor.

Click to comment

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız Login

Leave a Reply

Son Yorumlar

  Advertisement

  You May Also Like

  Oyun

  LED aydınlatmaya sahip ve yüksekliği ayarlanabilen Thermaltake Level 20 RGB Battlestation Gaming Desk oyuncu masası 1199$ gibi yüksek bir fiyat etiketine sahip. Son dönemde...

  Video

  Hemen izleyebileceğiniz 10 Saklı Netflix Filmi (2019) Sizler için derlediğimiz 10 Saklı Film videomuzda Netflix yapımları 10 başarılı filmi inceledik. 1-Sabit alışkanlıklar diyarı 2-The...

  Bilim

  Penguengiller familyasının en büyük türü olan “İmparator Penguenler”in binlercesi, üzerinde büyüyüp yaşadığı deniz buzunun sert havalarda tahrip olması sonucunda boğuldu. Bu olay, 2016 yılında...

  Bilim

  “Bir yıldızın ölümünün ardından ortaya çıkan manzaraya, yani Tycho süpernova’nın doğal kalıntılarına, NASA’nın Chandra gözlemevi, yeni bir bakış attı” Bir süpernova (enerjisi biten Büyük...