Connect with us

Merhaba, bugün ne arıyoruz?

Bilim

Mamut tuzakları bulundu

“Meksika’da 15.000 yaşındaki mamut tuzakları bulundu. Ayrıca, 14 mamuta ait olan kemik kalıntıları da erken insanların avcılığı hakkında kanıt sağlıyor”

Antropologlar, Meksika’daki Tultepec kentinde kazılmış bir çukurda en az 14 yünlü mamutun kemiklerini ortaya çıkardı. Aynı zamanda, 15.000 yıl önce büyük hayvanları avlamak için kullanılmış olan insan yapımı mamut tuzaklarının bu kalıntıları, tuzakların ilk keşfi olarak görünüyor.

Ortaya çıkarılan 15.000 yaşındaki Meksikalı mamut tuzakları ve 14 mamutun kalıntıları, araştırmacıların söylediğine göre, erken insanlar tarafından gerçekleşen avlanma konusuna kanıt sağlıyor.

Araştırmacılar, Andres Andres Lopez yakınlarındaki bölgede çalıştı. Obrador hükümeti, yaklaşık 10 aydır Mexico City için yeni bir havaalanı inşa ediyor ve 26 metrelik kaba bir çukurda 824 kemik topladı.

Arkeologlar, Meksika’nın Tultepec kentinde gezerek mamutların kemiklerini buldu.

Meksika’nın Ulusal Antropoloji ve Tarih Enstitüsü’nden araştırmacılar, bazı hayvanların avlandığını tespit etti. Çünkü çukur, doğal olmayan 90 derecelik kesimlerin hala belirgin olduğu, avcıların hayvanları sürdüğü düşünülen keskin bir düşüşün yaşandığı, o zamanlar yaslanmış bir gölün dibinde kalmış gibi görünüyor.

Araştırmacılar, Tultepec mamutlarının kemik kalıntılarının keşfi hakkında, keşif, hayal ettiklerimizin mihenk taşı olan bir dönüm noktasını temsil ediyor” diyor.

https://youtu.be/I9qZegdLDkg

Daha fazla...

Oyun

LED aydınlatmaya sahip ve yüksekliği ayarlanabilen Thermaltake Level 20 RGB Battlestation Gaming Desk oyuncu masası 1199$ gibi yüksek bir fiyat etiketine sahip. Son dönemde...

Video

Hemen izleyebileceğiniz 10 Saklı Netflix Filmi (2019) Sizler için derlediğimiz 10 Saklı Film videomuzda Netflix yapımları 10 başarılı filmi inceledik. 1-Sabit alışkanlıklar diyarı 2-The...

Bilim

Penguengiller familyasının en büyük türü olan “İmparator Penguenler”in binlercesi, üzerinde büyüyüp yaşadığı deniz buzunun sert havalarda tahrip olması sonucunda boğuldu. Bu olay, 2016 yılında...

Bilim

Voyager 2’nin 1980’lerdeki ziyaretinden bu yana Uranüs ve Neptün’e hiçbir uzay aracı gönderilmedi. NASA’lı bilim insanları artık bu durumu değiştirmenin vaktinin geldiğini söylüyor. Güneş...

Advertisement