Connect with us

Merhaba, bugün ne arıyoruz?

Bilim

Otto Motors, Boston Dynamics Robotunu çalıştırdı

“Boston Dynamics robotu Otto Motors tarafından çalıştırıldı. Ekipler, bir depodaki robotların verimliliğini göstermek için birlikte çalışıyorlar. Bunu gösteren yeni bir videoda, Boston Dynamics’in Kolu robotunun depoda Otto’nun mobil robotuyla çalıştığı görülüyor”

Mobil robotları mekanik tasarımlarla, en yeni elektronik cihazlarla ve gelecek nesil yazılımlarla birleştirerek meydana getirmede dünya lideri olan Boston Dynamics, hızla büyüyen ve gelişen teknik mühendis ve bilim insanlarına sahip. Gelişen ve artan kadrosu ile çalışmalarını sürdüren Boston Dynamics, robotlarının işlevlerini artırmaya devam ediyor.

Boston Dynamics geçtiğimiz gün, bir depodaki robotların verimliliğini göstermek için Otto Motors ile ortaklık kurduğuna yönelik açıklamalarda bulundu. Bu sayede, Boston Dynamics robotu Otto Motors tarafından çalıştırıldı. Böylece ekipler, bir depodaki robotların verimliliğini göstermek için birlikte çalışıyorlar.

Otto Motors, otonom mobil robot pazarında önemli bir yere sahip. OTTO, hammaddeyi hatta getirmek, çapraz yerleştirme paletleri ve parçalar arasında işlemler yapmak gibi malzeme hareketi işlerine odaklanmıştır. OTTO, yenilikçi ve esnek otomasyon yoluyla düşük değerli işlere yönelik işgücü harcamasını azaltabilir veya ortadan kaldırabilir. Böylece üreticiler çalışanlarını daha etkili işlere yeniden yerleştirebilirler. Şirket ayrıca, OTTO Otomatik Sürüş Araç Platformunun üretilmesini desteklemek için 2015 yılında risk sermayesi aldı.

YouTube‘da yayınlanan bir videoda, gruplar, depo otomasyonunun geleceğini gösterdiler. Bu yeni videoda Boston Dynamics’in Kolu robotunun bir depoda Otto’nun mobil robotuyla çalıştığı gösteriliyor.

Otto’nun otonom mobil robotları, bir robot ekibinin bir depo ortamında nasıl hızlı ve verimli olabileceğini göstermek için Boston Dynamics’in Kolu ile birlikte çalışıyor. Videoda, Handle’ın Otto’nun botuna kutuları toplayıp istiflendiği görülüyor, bu da onları depoya taşıyor.

Boston Dynamics ürün mühendisliği başkan yardımcısı Kevin Blankespoor, konu ile ilgili olarak, “Daha esnek bir depo otomasyon çözümü sağlamak için dağıtım merkezi siparişleri oluşturan heterojen bir robot filosu konsept kanıtı oluşturduk. Müşterilerimizin beklediği oranları karşılamak için Handle’ın yeteneklerini artırmaya ve depo uygulamaları için OTTO 1500 gibi diğer robotlarla etkileşimlerini optimize etmeye devam ediyoruz” ifadelerinde bulundu.

Daha fazla...

Oyun

LED aydınlatmaya sahip ve yüksekliği ayarlanabilen Thermaltake Level 20 RGB Battlestation Gaming Desk oyuncu masası 1199$ gibi yüksek bir fiyat etiketine sahip. Son dönemde...

Video

Hemen izleyebileceğiniz 10 Saklı Netflix Filmi (2019) Sizler için derlediğimiz 10 Saklı Film videomuzda Netflix yapımları 10 başarılı filmi inceledik. 1-Sabit alışkanlıklar diyarı 2-The...

Bilim

Penguengiller familyasının en büyük türü olan “İmparator Penguenler”in binlercesi, üzerinde büyüyüp yaşadığı deniz buzunun sert havalarda tahrip olması sonucunda boğuldu. Bu olay, 2016 yılında...

Bilim

“Bir yıldızın ölümünün ardından ortaya çıkan manzaraya, yani Tycho süpernova’nın doğal kalıntılarına, NASA’nın Chandra gözlemevi, yeni bir bakış attı” Bir süpernova (enerjisi biten Büyük...

Advertisement