Connect with us

Merhaba, bugün ne arıyoruz?

Mobil

Piksel 4’ün pil ömründen tasarruf et

“Piksel 4 ve 4 XL telefonlarında daha iyi pil ömrü elde etmek için kullanabileceğiniz beş yöntem”

Yakın zaman önce tanıtılan Piksel 4 ve Piksel 4 XL telefonu mükemmel fotoğraflar çekebiliyor. Ancak erken incelemelerin gösterdiği durum şu ki, telefonların pil ömrü zayıftır. Temel suçluluğun ne olduğu belli olmamakla beraber, Google’ın gelecekteki yazılım güncellemeleriyle bu durumu çözebileceği düşünülüyor.

Bu olana kadar, Pixel 4’ün pil ömrünü en üst seviyeye çıkarmak için atılabilecek birkaç adım var. Bunlardan bazıları Pixel 4’ün yeni özelliklerinden bazılarının kapatılmasını da içeriyor. Bu, uygun bir şey olmasa da telefon günün sonunda kapanırken bazı fedakarlıkların yapılması gerekebiliyor.

İşte, Pixel 4 veya Pixel 4 XL’inizde pil ömrünü artırmak için yapabileceğiniz beş şey:

1. Her Zaman Açık Ekranı Devre Dışı Bırak

Telefonunuzun ekranında sürekli olarak gösterilen zaman ve bekleyen bildirimlerin bulunması uygundur. Ancak, Sürekli Açılan Ekran telefonunuzun pil ömrünü kısaltır.

Ayarlar> Ekran> Ekranı Kilitle ekranına giderek, Her Zaman Açık Ekranı kapatın ve Her zaman açık konuma getirin.

2. Pürüzsüz Ekranı kapatın

Pixel 4’ün ekranı, maksimum 90Hz yenileme hızına sahip, ancak bu pil ömrü pahasına geliyor. Kutunun dışında, telefon, görüntülediklerinize bağlı olarak otomatik olarak 60Hz ve 90Hz arasında geçiş yapar, ancak telefonunuzun pilinden en fazla gücü almak için Smooth Display’i kapatabilirsiniz.

Ayarlar> Ekran> Yumuşak Ekran‘a gidin ve kapatın. Smooth Display devre dışı bırakıldığında, telefonunuzun ekranı 60Hz yenileme hızına sadık kalır ve işlem sırasında bir miktar pil tasarrufu sağlar.

Ayrıca, şunu unutmayın: Yenileme hızı ne kadar yüksek olursa, pil ömrü üzerindeki etkisi o kadar büyük olur.

3. Hareket Algılama’yı kapatın

Bir el hareketini tanıyarak, telefonunuzu uyandırmanıza veya şarkılarınızı değiştirmenize olanak sağlayan Motion Sense, telefonunuzun önünde sürekli olarak tarama ve hareket arama yapıyor. Bu, elbette pilin ömrünü etkileyecektir.

Hareket Algılama’yı, Ayarlar> Sistem> Hareket Algılama seçeneğine giderek kapatın.

4. Android 10’un Karanlık Temasını Kullanın

Google’a göre, telefonunuzda karanlık bir mod veya tema kullanmak pil ömrünü artıracak ve Android 10 da böyle karanlık bir temaya sahip olacak.

Google’ın kendi uygulamalarının ve üçüncü taraf uygulamaların çoğu açıldığında, tipik beyaz arka planı daha koyu renklerle değiştirerek ekranın kullandığı enerji miktarını azaltır.

Ayarlar> Ekran‘a gidin ve Koyu Tema’nın yanındaki anahtarı Açık konuma getirin.

5. Normal duvar kağıtları kullanın

Yeni Live Action duvar kağıtları eğlencelidir. Ancak daha fazla pil kullanırlar. Yani, yapabildiğiniz her bir enerjiyi korumaya çalışıyorsanız, standart bir görüntüye bağlı kalın.

Son Yorumlar

  Advertisement

  Daha fazla...

  Oyun

  LED aydınlatmaya sahip ve yüksekliği ayarlanabilen Thermaltake Level 20 RGB Battlestation Gaming Desk oyuncu masası 1199$ gibi yüksek bir fiyat etiketine sahip. Son dönemde...

  Video

  Hemen izleyebileceğiniz 10 Saklı Netflix Filmi (2019) Sizler için derlediğimiz 10 Saklı Film videomuzda Netflix yapımları 10 başarılı filmi inceledik. 1-Sabit alışkanlıklar diyarı 2-The...

  Bilim

  Penguengiller familyasının en büyük türü olan “İmparator Penguenler”in binlercesi, üzerinde büyüyüp yaşadığı deniz buzunun sert havalarda tahrip olması sonucunda boğuldu. Bu olay, 2016 yılında...

  Bilim

  “Bir yıldızın ölümünün ardından ortaya çıkan manzaraya, yani Tycho süpernova’nın doğal kalıntılarına, NASA’nın Chandra gözlemevi, yeni bir bakış attı” Bir süpernova (enerjisi biten Büyük...

  Advertisement