Connect with us

Merhaba, bugün ne arıyoruz?

technous.net

Mobil

Piksel 4’ün pil ömründen tasarruf et

“Piksel 4 ve 4 XL telefonlarında daha iyi pil ömrü elde etmek için kullanabileceğiniz beş yöntem”

Yakın zaman önce tanıtılan Piksel 4 ve Piksel 4 XL telefonu mükemmel fotoğraflar çekebiliyor. Ancak erken incelemelerin gösterdiği durum şu ki, telefonların pil ömrü zayıftır. Temel suçluluğun ne olduğu belli olmamakla beraber, Google’ın gelecekteki yazılım güncellemeleriyle bu durumu çözebileceği düşünülüyor.

Bu olana kadar, Pixel 4’ün pil ömrünü en üst seviyeye çıkarmak için atılabilecek birkaç adım var. Bunlardan bazıları Pixel 4’ün yeni özelliklerinden bazılarının kapatılmasını da içeriyor. Bu, uygun bir şey olmasa da telefon günün sonunda kapanırken bazı fedakarlıkların yapılması gerekebiliyor.

İşte, Pixel 4 veya Pixel 4 XL’inizde pil ömrünü artırmak için yapabileceğiniz beş şey:

1. Her Zaman Açık Ekranı Devre Dışı Bırak

Telefonunuzun ekranında sürekli olarak gösterilen zaman ve bekleyen bildirimlerin bulunması uygundur. Ancak, Sürekli Açılan Ekran telefonunuzun pil ömrünü kısaltır.

Ayarlar> Ekran> Ekranı Kilitle ekranına giderek, Her Zaman Açık Ekranı kapatın ve Her zaman açık konuma getirin.

2. Pürüzsüz Ekranı kapatın

Pixel 4’ün ekranı, maksimum 90Hz yenileme hızına sahip, ancak bu pil ömrü pahasına geliyor. Kutunun dışında, telefon, görüntülediklerinize bağlı olarak otomatik olarak 60Hz ve 90Hz arasında geçiş yapar, ancak telefonunuzun pilinden en fazla gücü almak için Smooth Display’i kapatabilirsiniz.

Ayarlar> Ekran> Yumuşak Ekran‘a gidin ve kapatın. Smooth Display devre dışı bırakıldığında, telefonunuzun ekranı 60Hz yenileme hızına sadık kalır ve işlem sırasında bir miktar pil tasarrufu sağlar.

Ayrıca, şunu unutmayın: Yenileme hızı ne kadar yüksek olursa, pil ömrü üzerindeki etkisi o kadar büyük olur.

Advertisement. Scroll to continue reading.

3. Hareket Algılama’yı kapatın

Bir el hareketini tanıyarak, telefonunuzu uyandırmanıza veya şarkılarınızı değiştirmenize olanak sağlayan Motion Sense, telefonunuzun önünde sürekli olarak tarama ve hareket arama yapıyor. Bu, elbette pilin ömrünü etkileyecektir.

Hareket Algılama’yı, Ayarlar> Sistem> Hareket Algılama seçeneğine giderek kapatın.

4. Android 10’un Karanlık Temasını Kullanın

Google’a göre, telefonunuzda karanlık bir mod veya tema kullanmak pil ömrünü artıracak ve Android 10 da böyle karanlık bir temaya sahip olacak.

Google’ın kendi uygulamalarının ve üçüncü taraf uygulamaların çoğu açıldığında, tipik beyaz arka planı daha koyu renklerle değiştirerek ekranın kullandığı enerji miktarını azaltır.

Ayarlar> Ekran‘a gidin ve Koyu Tema’nın yanındaki anahtarı Açık konuma getirin.

5. Normal duvar kağıtları kullanın

Yeni Live Action duvar kağıtları eğlencelidir. Ancak daha fazla pil kullanırlar. Yani, yapabildiğiniz her bir enerjiyi korumaya çalışıyorsanız, standart bir görüntüye bağlı kalın.

Son Yorumlar

  Ev Ödevi Temalı Apple Reklamı

  Advertisement

  Daha fazla...

  Bilim

  “NASA’nın Voyager 2 probu güneş sisteminin kenarında aksaklık yaşıyor. Bu, zor bir durum. Ancak NASA, probun yakında bilim operasyonlarına devam etmesini umuyor” Voyager 2,...

  Güvenlik

  “Avrupa, güvenlik yönergeleriyle Huawei’ye 5G için izin veriyor. Ancak AB ülkeleri 5G tedarikçilerinin çeşitliliğini korumalı ve çekirdek ağlara erişimi sınırlamalıdır” İngiltere‘nin Huawei’yi 5G için...

  Bilim

  “NASA, Dünya’yı uzayda küçük bir leke olarak gösteren Voyager 1’in 1990 yılına ait olan “Soluk Mavi Nokta” görüntüsüne yeni bir bakış attı” Evren, çok...

  Teknoloji

  Aslen İzmir’li olan iki genç girişimci, başta otomotiv ve akıllı şehir sektörleri olmak üzere reklam sektörünü de baştan yaratacak girişimlere imza atıyor. Henüz kurulalı...

  Advertisement