Connect with us

Merhaba, bugün ne arıyoruz?

technous.net

Mobil

Samsung, dördüncü çeyrek karını da düşürdü

“Samsung, dördüncü çeyrek karında da yeniden sert bir düşüş bekliyor”

Teknolojideki yavaşlamadan çok etkilenen Samsung, üçüncü çeyrek işletme karında bir düşüş yaşamıştı. Samsung, dördüncü çeyrek karında da yeniden sert bir düşüş bekliyor.

Teknolojideki yavaşlama hala Samsung ve karı üzerinde etkili olmaya devam ediyor gibi görünüyor.  Koreli elektronik devi salı günü yaptığı açıklamada, dördüncü çeyrek karında tekrar dik bir düşüş rapor etmeyi beklediğini söyledi.

Şirket, 31 Aralık tarihinde sona eren üç aylık dönemde, geçen yılın aynı dönemine göre %34 düşüşle işletme karı kaydetmeyi beklediğini açıkladı. Bu, bir önceki yılın aynı dönemine göre %29‘luk bir düşüş olduğunu gösteren bir durum.

Samsung, en iyi telefon ve TV yapımcılarından birisi olarak bilinir. Aynı zamanda gezegendeki diğer şirketlerden daha fazla bellek yongası satar. 2017 yılında Samsung, uzun vadede lider Intel’i yenerek gelir açısından dünyanın en büyük yarı iletken üreticisi oldu.

Son aylarda, şirketin fiyatlarındaki artış ve akıllı telefon pazarındaki genel zayıflık, son zamanlarda artan telefon fiyatları ve tüketicilerin daha az yükselmesi nedeniyle zarar gördü. Samsung, üçüncü çeyrekte Galaxy Note 10 ve A serisi telefonlarının güçlü satışlarıyla akıllı telefon rahatsızlığını büyük ölçüde yavaşlattı. Ancak Ekim ayında, akıllı telefon sevkiyatlarının, dördüncü çeyrekte, satış sonrası yüksek seviyelerden sonra amiral gemisi satışlarının zayıflaması nedeniyle düşüş göstereceği konusunda uyardı.

Ayrıca şirket, bir önceki yıla göre yaklaşık 50,5 milyar dolar gelir elde etmeyi bekliyor. Bu ayın ilerleyen zamanlarında gerçekleşecek tam kazançlardan önce salı günü yayınlanan kazanç rehberi, belirli bölüm sonuçlarını sağlamadı.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Son Yorumlar

  Ev Ödevi Temalı Apple Reklamı

  Advertisement

  Daha fazla...

  Bilim

  “NASA’nın Voyager 2 probu güneş sisteminin kenarında aksaklık yaşıyor. Bu, zor bir durum. Ancak NASA, probun yakında bilim operasyonlarına devam etmesini umuyor” Voyager 2,...

  Güvenlik

  “Avrupa, güvenlik yönergeleriyle Huawei’ye 5G için izin veriyor. Ancak AB ülkeleri 5G tedarikçilerinin çeşitliliğini korumalı ve çekirdek ağlara erişimi sınırlamalıdır” İngiltere‘nin Huawei’yi 5G için...

  Bilim

  “NASA, Dünya’yı uzayda küçük bir leke olarak gösteren Voyager 1’in 1990 yılına ait olan “Soluk Mavi Nokta” görüntüsüne yeni bir bakış attı” Evren, çok...

  Güvenlik

  “Apple, koronavirüs nedeniyle Çin’de geçici olarak iki mağazayı kapatmıştı. Koronavirüsün dünyayı sarsmasının ardından endişe duyduğu için üçüncü mağazasını da kapattı” Koronavirüs, kuşlar ve memelilerde...

  Advertisement