Connect with us

Merhaba, bugün ne arıyoruz?

Mobil

Samsung, dördüncü çeyrek karını da düşürdü

“Samsung, dördüncü çeyrek karında da yeniden sert bir düşüş bekliyor”

Teknolojideki yavaşlamadan çok etkilenen Samsung, üçüncü çeyrek işletme karında bir düşüş yaşamıştı. Samsung, dördüncü çeyrek karında da yeniden sert bir düşüş bekliyor.

Teknolojideki yavaşlama hala Samsung ve karı üzerinde etkili olmaya devam ediyor gibi görünüyor.  Koreli elektronik devi salı günü yaptığı açıklamada, dördüncü çeyrek karında tekrar dik bir düşüş rapor etmeyi beklediğini söyledi.

Şirket, 31 Aralık tarihinde sona eren üç aylık dönemde, geçen yılın aynı dönemine göre %34 düşüşle işletme karı kaydetmeyi beklediğini açıkladı. Bu, bir önceki yılın aynı dönemine göre %29‘luk bir düşüş olduğunu gösteren bir durum.

Samsung, en iyi telefon ve TV yapımcılarından birisi olarak bilinir. Aynı zamanda gezegendeki diğer şirketlerden daha fazla bellek yongası satar. 2017 yılında Samsung, uzun vadede lider Intel’i yenerek gelir açısından dünyanın en büyük yarı iletken üreticisi oldu.

Son aylarda, şirketin fiyatlarındaki artış ve akıllı telefon pazarındaki genel zayıflık, son zamanlarda artan telefon fiyatları ve tüketicilerin daha az yükselmesi nedeniyle zarar gördü. Samsung, üçüncü çeyrekte Galaxy Note 10 ve A serisi telefonlarının güçlü satışlarıyla akıllı telefon rahatsızlığını büyük ölçüde yavaşlattı. Ancak Ekim ayında, akıllı telefon sevkiyatlarının, dördüncü çeyrekte, satış sonrası yüksek seviyelerden sonra amiral gemisi satışlarının zayıflaması nedeniyle düşüş göstereceği konusunda uyardı.

Ayrıca şirket, bir önceki yıla göre yaklaşık 50,5 milyar dolar gelir elde etmeyi bekliyor. Bu ayın ilerleyen zamanlarında gerçekleşecek tam kazançlardan önce salı günü yayınlanan kazanç rehberi, belirli bölüm sonuçlarını sağlamadı.

Son Yorumlar

  Advertisement

  Daha fazla...

  Oyun

  LED aydınlatmaya sahip ve yüksekliği ayarlanabilen Thermaltake Level 20 RGB Battlestation Gaming Desk oyuncu masası 1199$ gibi yüksek bir fiyat etiketine sahip. Son dönemde...

  Video

  Hemen izleyebileceğiniz 10 Saklı Netflix Filmi (2019) Sizler için derlediğimiz 10 Saklı Film videomuzda Netflix yapımları 10 başarılı filmi inceledik. 1-Sabit alışkanlıklar diyarı 2-The...

  Bilim

  Penguengiller familyasının en büyük türü olan “İmparator Penguenler”in binlercesi, üzerinde büyüyüp yaşadığı deniz buzunun sert havalarda tahrip olması sonucunda boğuldu. Bu olay, 2016 yılında...

  Bilim

  “Bir yıldızın ölümünün ardından ortaya çıkan manzaraya, yani Tycho süpernova’nın doğal kalıntılarına, NASA’nın Chandra gözlemevi, yeni bir bakış attı” Bir süpernova (enerjisi biten Büyük...

  Advertisement