Connect with us

Merhaba, bugün ne arıyoruz?

Mobil

Yeni arayüz: Samsung One UI 2

“Galaxy telefonları için Samsung One UI 2, animasyonlu uygulama simgeleri gibi iyileştirmeler sunuyor”

Geçen yıl, Galaxy Fold ve S10 gibi Samsung telefonları, yazılım tarafında da donanımda olduğu kadar büyük bir dönüşüm geçirdi. Samsung, mobil arayüzünü yeniden tasarladı. Böylece Samsung One UI 2, geçen yılki One UI arayüzünde yaptığı iyileştirmeler ile kullanım kolaylığı sağlıyor.

Samsung, ekim ayında One Ul 2 olarak bilinen yazılımının bir sonraki sürümünü ortaya koydu. Güncelleme daha iyi erişilebilirlik, hareketli simgeler, kilit ve ana ekran için karanlık mod ile Samsung Galaxy telefonlarına ve tabletlere daha küçük bildirim pencereleri getirdi.

En yeni kullanıcı ara yüzü olan One UI 2, kesintileri en aza indirmeyi ve yapılan işe odaklanmaya yardımcı olmayı amaçlamakta. Bunu yapmak için, görsel olarak dikkat dağıtan şeyleri, en aza indirmek için, bildirim pencerelerini önemli ölçüde küçültüyor.

Ayrıca One UI 2’de, uygulama klasörleri ekranının alt kısmında açılır. Böylece onlarla tek elle etkileşim kurmanız daha kolay olmaktadır.

iyileştirmeler…

Galaxy telefonları için Samsung One UI 2, animasyonlu uygulama simgeleri gibi iyileştirmeler sunuyor. One UI 2’deki uygulama simgelerinin renkleri daha doygun ve canlı. Uygulama simgeleri aynı zamanda “canlı hareketli simgeler” olarak da adlandırılır.

Gece modu ise, beyaz arka planları siyaha ve siyah metni beyaza çeviren karanlık mod olarak yeniden adlandırıldı. Karanlık mod, artık daha fazla uygulamada, hatta kilitli ve ana ekranda kullanılabilir. Telefon ayrıca metni ve bildirim kaplamalarını değiştirmek için duvar kağıdını da analiz eder. Açık renkli bir duvar kağıdınız varsa, saat ve tarih metni siyah olacaktır. Bu özellik kilit ekranında dinamik görüntülerle de çalışır.

One UI 2 mevcut tüm Galaxy cihazları için tasarlandı. Galaxy Fold ve Galaxy Watch gibi çeşitli ekran boyutları ve cihazlar için de optimize edildi. One UI 2 için bir beta sürümü de şu anda, Galaxy Note 10 ve 10 Plus için mevcut. S10, S10 Plus veya S10 E telefonları olan kullanıcılar ise, bulundukları yere ve taşıyıcıya bağlı olarak destek alabilmekte.

Son Yorumlar

  Advertisement

  You May Also Like

  Oyun

  LED aydınlatmaya sahip ve yüksekliği ayarlanabilen Thermaltake Level 20 RGB Battlestation Gaming Desk oyuncu masası 1199$ gibi yüksek bir fiyat etiketine sahip. Son dönemde...

  Video

  Hemen izleyebileceğiniz 10 Saklı Netflix Filmi (2019) Sizler için derlediğimiz 10 Saklı Film videomuzda Netflix yapımları 10 başarılı filmi inceledik. 1-Sabit alışkanlıklar diyarı 2-The...

  Bilim

  Penguengiller familyasının en büyük türü olan “İmparator Penguenler”in binlercesi, üzerinde büyüyüp yaşadığı deniz buzunun sert havalarda tahrip olması sonucunda boğuldu. Bu olay, 2016 yılında...

  Bilim

  “Bir yıldızın ölümünün ardından ortaya çıkan manzaraya, yani Tycho süpernova’nın doğal kalıntılarına, NASA’nın Chandra gözlemevi, yeni bir bakış attı” Bir süpernova (enerjisi biten Büyük...