“Samsung yöneticisi, bir konferansta telefon gönderimleri hakkında yaptığı konuşmada Samsung’un katlanabilir telefonlarının bir milyonunun satıldığını söyledi”

Samsung Electronics yönetim kurulu başkanı Young Sohn, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı. Berlin’deki Tech Crunch Disrupt konferansında yaptığı açıklamaya göre, piyasada 1 milyon kadar Samsung Galaxy Fold akıllı telefon bulunuyor olabilir.

Konferanstaki bu açıklama, Samsung yöneticisinin telefon gönderimleri hakkındaki konuşmalarını içermektedir. Burada aynı zamanda, Samsung’un katlanabilir telefonlarının bir milyonunun satıldığı ifade edildi.

Young Sohn, “Bu ürünü 2.000 $ ‘da kullanmak isteyen bir milyon insan var” dedi. Ancak Samsung, ek yorum taleplerine karşılık vermemiştir.

Katlanabilir telefon, 7.3 inçlik ekranı yarıya indirmenizi sağlar. Bununla beraber, ekranın arızalanmasıyla ilgili birtakım sorunlar yaşanmıştır. Bundan 3 ay sonra, Eylül ayında ise ABD’de tüketicilere yöneldi. Bu durum, bazı çevrelerde katlanabilir telefonlar için umut verici bir plan olarak nitelendirildi. Bununla beraber telefonun yine de çok pahalı ve kırılgan olduğu ifade ediliyor.

Bu yıl, katlanabilir telefonların ortaya çıktığını, onaylandığını ya da gerçekten yeni tasarımlarla gitmek için premium fiyatlarla piyasaya sürüldüğünü gördük.

Samsung Galaxy Fold ile birlikte 9 Ocak’ta satılacak Motorola Razr, şu anda sadece Çin’de mevcut olan Huawei Mate X ve Royole Flexpai bunlardan bazıları.

0 Paylaşımlar