Connect with us

Merhaba, bugün ne arıyoruz?

Mobil

Samsung’un sonraki bombası: Galaxy S10

Samsung’un sonraki bombası: Galaxy S10

Samsung’un sonraki bombası: Galaxy S10… Samsung’un bir sonraki amiral gemisi telefonu hakkında ne biliyoruz? Teknik olarak Samsung’un duyurmasını beklediğimiz bir sonraki amiral gemisi telefonu Galaxy S10 hakkında somut şeyler bilmiyoruz. Bu ayın içerisinde tanıtılan Samsung Galaxy X, katlanabilir modeli şirketin beklediği ilgiyi tam olarak göremedi. 

Samsung şu anda elinde bulundurduğu “dünyanın en iyi telefon üreticisi” pozisyonunu kaybedebilir. Bunun ciddi sebeplerinden biri şüphesiz telefon satış rakamlarındaki düşük ivme. Öte yandan ABD’de her ne kadar yasaklansa da büyümesini sürekli artıran Çin’li telekom devi Huawei’in de Samsung’un işini epey zora sokacağı aşikar. 

Samsung Geliştirme Merkezi / Güney Kore
Samsung Geliştirme Merkezi / Güney Kore

Tüm bu durumlar göz önüne alındığında Samsung, en ciddi rakibi Apple ve artık ciddi rakip olarak görmek zorunda olduğu Huawei karşısında rekabet edebilmek için yeni amiral gemisi modelinde radikal yenilikler getirmek zorunda. Bu elbetteki bizim yorumumuz. Çok acımasız bir yorum gibi de görünebilir ancak geçtiğimiz son 10 yıla baktığımızda özellikle telekomünikasyon alanında yitip giden onlarca teknoloji devi firma olduğunu görürüz. 

Değişim ve inovasyonu sürekli kılmak zorundasınız. Bugün dünyanın “en”leri diye bahsettiğimiz her şirketin, her ürünün arkasında muhakkak sağlam bir inovasyon kültürü vardır. 

Galaxy S10’un özellikleri ile ilgili söylentiler bu devrim niteliğindeki yenilikleri barındırıyor mu kararı size bırakıyoruz. Kameranın altı lensi mi olacak? Note 9’un 6.4″ ‘lik daha büyük ekranlı bir model mi olacak? 5G destekli bir telefon mu olacak? Ekran üzerine yerleşik parmak izi sensörü olacak mı? iPhone’daki FaceID benzeri bir 3D selfie kamerası olacak mı?

İşte söylentiler ve bilmediğimiz Galaxy S10 hakkında aklımızdan geçenler…

Galaxy S10 üç farklı konfigürasyona sahip olarak kullanıcılara sunulacak. 

*Bugünkü Galaxy S9 ile aynı boyuta sahip standart bir model (ancak daha ince çerçeveyle birlikte)

*Galaxy S9 Plus gibi daha büyük ekranlı bir Plus model

*iPhone XR’de Apple’ın yaptığı gibi daha baz donanım opsiyonuyla görece ucuz bir Galaxy S10. Ayrıca söylentiler arasında Samsung’un Galaxy S10’da 3.5 mm kulaklık jack girişinin de kaldırılabileceğinin de olduğunu hatırlatalım. 

Galaxy S10 Plus 6.7 inçlik bir ekrana sahip olabilir mi? Peki çentik ne olacak?

Galaxy S10 Plus 6.7 inçlik bir ekrana sahip olabilir mi? Peki çentik ne olacak?

Galaxy S10 Plus 6.7 inçlik bir ekrana sahip olabilir mi? Peki çentik ne olacak?

Ön kamera olarak delikli tasarım mı kullanılacak?

Ön kamera olarak delikli tasarım mı kullanılacak?

Ön kamera olarak delikli tasarım mı kullanılacak?

Samsung, 2019’un ilk aylarında 5G ile ilgili ciddi atılımlar yapacağının açıklamasını yapmıştı. Bakalım çok da uzun olmayan bir zaman sonra kullanıcıları nasıl yenilikler bekliyor? Ve tabi ki söylentilerin ne kadarı doğru çıkacak. 

Comments

Son Yorumlar

  Advertisement

  Daha fazla...

  Oyun

  LED aydınlatmaya sahip ve yüksekliği ayarlanabilen Thermaltake Level 20 RGB Battlestation Gaming Desk oyuncu masası 1199$ gibi yüksek bir fiyat etiketine sahip. Son dönemde...

  Video

  Hemen izleyebileceğiniz 10 Saklı Netflix Filmi (2019) Sizler için derlediğimiz 10 Saklı Film videomuzda Netflix yapımları 10 başarılı filmi inceledik. 1-Sabit alışkanlıklar diyarı 2-The...

  Bilim

  Penguengiller familyasının en büyük türü olan “İmparator Penguenler”in binlercesi, üzerinde büyüyüp yaşadığı deniz buzunun sert havalarda tahrip olması sonucunda boğuldu. Bu olay, 2016 yılında...

  Bilim

  Voyager 2’nin 1980’lerdeki ziyaretinden bu yana Uranüs ve Neptün’e hiçbir uzay aracı gönderilmedi. NASA’lı bilim insanları artık bu durumu değiştirmenin vaktinin geldiğini söylüyor. Güneş...

  Advertisement