Connect with us

Merhaba, bugün ne arıyoruz?

Güvenlik

TikTok şeffaflık raporu

“ABD TikTok şeffaflık raporunu yayınladı”

TikTok’un ilk şeffaflık raporu, bilgi taleplerinin çoğunun Hindistan ve ABD’den geldiğini ortaya koyuyor.

TikTok, ilk şeffaflık raporunu bu hafta yayınladı. Bu raporda, 2019 yılının ilk yarısında Çin’den hiçbir kullanıcı bilgisi talebi almadığını açıkladı. Sürüm, ABD merkezli ve Pekin merkezli ByteDance’in sahip olduğu video uygulamasını yasaklayan ABD Ordusu ve Donanmasının hükümet telefonlarından Çin hükümetine bağlı olmasından korkuyor.

ABD’li milletvekilleri Çin mülkiyetini sorgularken TikTok şeffaflık raporunu yayınladı. Görünüşe göre video uygulaması Çin’den hiçbir kullanıcı bilgisi isteği almadı. Buna karşılık ABD’den ise bol miktarda kullanıcı bilgisi isteği aldı.

Aslında uygulama genellikle Çin’de mevcut değil. Ülkede bunun yerine daha katı, Çin’e özgü içerik yönergelerine sahip Douyin adlı bir uygulama var.

1 Ocak ve 30 Haziran 2019 arasında 143 hesapla ilgili 107 talebin büyük bir kısmı Hindistan‘dan geldi. TikTok ülkeye bunların %47’si hakkında bilgi verdi.

ABD, 255 hesapla ilgili 79 talep izledi. Bu taleplerinin %86’sı hakkında ayrıntılı bilgi aldı. Ülkelerden üçüncüsü olan Japonya, 39 hesapla bağlantılı 35 talepte bulundu. Şirketin %21’i hakkında bilgi verdi.

TikTok’un Kuzey Amerika Kamu Politikası sorumlusu Eric Ebenstein, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Kolluk kuvvetlerine karşı sorumluluğumuzu, kullanıcılarımızın gizliliğine duyduğumuz saygı ile dengeleyerek, yalnızca yasal olarak geçerli taleplere ve yalnızca gerekli bilgi miktarına yanıt veriyoruzdedi.

Aynı zamanda Eric Ebenstein, 2019 yılının ikinci yarısına ilişkin raporu, önümüzdeki aylarda takip edeceğine yönelik söz verdi.

Son Yorumlar

  Advertisement

  Daha fazla...

  Oyun

  LED aydınlatmaya sahip ve yüksekliği ayarlanabilen Thermaltake Level 20 RGB Battlestation Gaming Desk oyuncu masası 1199$ gibi yüksek bir fiyat etiketine sahip. Son dönemde...

  Video

  Hemen izleyebileceğiniz 10 Saklı Netflix Filmi (2019) Sizler için derlediğimiz 10 Saklı Film videomuzda Netflix yapımları 10 başarılı filmi inceledik. 1-Sabit alışkanlıklar diyarı 2-The...

  Bilim

  Penguengiller familyasının en büyük türü olan “İmparator Penguenler”in binlercesi, üzerinde büyüyüp yaşadığı deniz buzunun sert havalarda tahrip olması sonucunda boğuldu. Bu olay, 2016 yılında...

  Bilim

  “Bir yıldızın ölümünün ardından ortaya çıkan manzaraya, yani Tycho süpernova’nın doğal kalıntılarına, NASA’nın Chandra gözlemevi, yeni bir bakış attı” Bir süpernova (enerjisi biten Büyük...

  Advertisement