Connect with us

Merhaba, bugün ne arıyoruz?

Güvenlik

Twitter, gizliliği görmezden geliyor!

“Bir rapora göre danışmanlara şirketin politikası veya ürün değişiklikleri olduğunda önceden bilgi verilmiyor”

“Danışmanlar görmezden gelme üzerine konseyin geleceğini tartışmak istiyor”

Twitter, Güven ve Güvenlik Konseyi’ni, 2016 yılında kullanıcıların güvenliğini sağlamak için kurdu. Konsey, kırktan fazla dış gruptan ve kullanıcı güvenliği konusunda tavsiyelerde bulunacak uzmanlardan oluşuyor.

Twitter’ın Güven ve Güvenlik Konseyi üyeleri, geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir rapora göre sosyal medya şirketinin uzmanlıklarına ve girdilerine değer vermediklerine dair bir düşünceye sahip. Üyeler yine günler öncesinde Twitter’ın liderliğine gönderilmek üzere endişelerini açıklayan bir mektup yazdılar.

Mektup, zorbalık karşıtı mücadelelere ve çevrimiçi güvenlik programlarına odaklanan bir organizasyon olan Diana Award’da Genel Müdür Yardımcısı olan Alex Holmes tarafından e-postayla gönderildi. Bu mektubun her meclis üyesinin görüşlerinin temsili olmadığını da söyledi.

Twitter, gizliliği görmezden geliyor!
Twitter, gizliliği görmezden geliyor!

Mektubun nitelikleri içerisinde, bazen aylar boyunca güncelleme almamaları, bazı bölgelerdeki şirket bağlantılarına ulaşmada sorun yaşamadıkları ve politika veya ürün değişiklikleri konusunda kafa yormadıkları yer alıyor. Üyeler, ayrıca CEO Jack Dorsey ile konseyin geleceği hakkında konuşmak için bir çağrı istediler.

Holmes konu hakkında şunları söyledi: “Twitter’ın politika veya ürün değişikliklerinde henüz bir ilerleme kaydedilmedi, konseye yaptığımız basın ve medya hakkındaki soruları cevaplarken, çoğumuzun önceden herhangi bir uyarı almamasını ya da tek başına bilgi almamasını sağladık.”

Twitter’daki kamu politikası stratejisinin direktörü olan Nick Pickles, belirttiğine göre, şirket Twitter kullanıcılarının güvenliğini sağlamak için ortaklarla beraber çalışmaya karar verdi.

Güven ve Güvenlik Konseyi üyeleriyle görüşmeler yapmak gibi şeyler de dahil olmak üzere, ortaklarla, uzman ve Savucularla çalışma biçimlerini geliştirebilme hususunda tartıştıklarını ifade eden Nick Pickles şunları da söyledi: “Bu sohbetlerden, küçük, merkezi bir grubun Twitter’ın dünyadaki rolünü yansıtmayacağını duyduk, bu yüzden daha çeşitli seslerden daha düzenli duyma yolları üzerinde çalışıyoruz.”

Son Yorumlar

  Advertisement

  Daha fazla...

  Oyun

  LED aydınlatmaya sahip ve yüksekliği ayarlanabilen Thermaltake Level 20 RGB Battlestation Gaming Desk oyuncu masası 1199$ gibi yüksek bir fiyat etiketine sahip. Son dönemde...

  Video

  Hemen izleyebileceğiniz 10 Saklı Netflix Filmi (2019) Sizler için derlediğimiz 10 Saklı Film videomuzda Netflix yapımları 10 başarılı filmi inceledik. 1-Sabit alışkanlıklar diyarı 2-The...

  Bilim

  Penguengiller familyasının en büyük türü olan “İmparator Penguenler”in binlercesi, üzerinde büyüyüp yaşadığı deniz buzunun sert havalarda tahrip olması sonucunda boğuldu. Bu olay, 2016 yılında...

  Bilim

  Voyager 2’nin 1980’lerdeki ziyaretinden bu yana Uranüs ve Neptün’e hiçbir uzay aracı gönderilmedi. NASA’lı bilim insanları artık bu durumu değiştirmenin vaktinin geldiğini söylüyor. Güneş...

  Advertisement