Connect with us

Hi, what are you looking for?

technous.net

Güvenlik

Windows 10 güncellemesini yükleyecek misiniz?

Windows 10 güncellemesini yükleyecek misiniz?

Windows 10 güncellemesini yükleyecek misiniz? Bizce cevap: kesinlikle evet.

Windows 10’un mevcut sürümünden memnun olabilirsiniz. İşe yarıyor. Araçların ve servislerin nerede olduğunu biliyorsunuz. Yeni özellikler için acil bir ihtiyacınız da yok. Ve güncelleştirme yüklemesinin zahmetli bir süreç olacağını hissediyorsunuz.

Microsoft, Windows 10 güncelleştirmesini Ekim 2018’de yayınlayacak. Bu güncelleme ile ilgili her ne kadar bazı umut verici beklentiler olsa da asıl mesele güvenlik açıklarına karşı getirilecek yenilikler. Çünkü yeni Windows 10, Ekim 2018 güncellemesiyle birlikte sizi ve bilgisayarınızı daha güvenli tutmayı hedefliyor. 

Microsoft

Güncel ve güvenli kalın

Microsoft’un Windows güncellemelerini iki kategoride inceleyebiliriz: özellik güncellemeleri ve kalite güncellemeleri: 

+Özellik güncellemeleri adından da anlaşılacağı üzere işletim sistemine yeni araçlar ve işlevler kazandıran güncellemelerdir. Şirket tarafından genelde klkbahar ve sonbahar olmak üzere yılda iki kez yayınlanırlar. Dolayısıyla Windows 10 | Ekim 2018 güncellemesi bir özellik güncellemesidir.

+Kalite güncellemeleri, güvenlik ve gizlilik konusunda iyileştirmeler içeren güncellemelerdir. Aylık olarak yayınlanan bu güncellemeler genellikle her ayın ikinci salı günü yayınlanır.

Güncellemeler nasıl kontrol edilir? 

Eğer sisteminizin ayarların herhangi bir değişiklik yapmadıysanız Windows 10, bilgisayarınızı güvenli ve güncel tutmak için günelleştirmeleri otomatik olarak indirir ve yükler. Ancak otomatik güncelleştirmeler devre dışı kalmışsa güncellemeyi siz manuel olarak da yapabilirsiniz. Bunun için Başlat > Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik sayfasına gelip Güncelleştirmeleri Kontol Et butonuna tıklamanız yeterli.

Windows 10 | Ekim 2018 güncellemesinde bir dizi yenilikler tanıtılacak. İşte bunlardan bazıları:

+Kişisel telefon uygulaması ile Android iletişimi. 
+Yazı tipi ölçeklendirme ayarlarının arabirimin ölçeklendirilmesinden ayrıştırılması. Bu özellik metni hem inanılmaz derecede keskin hem de küçücük bir hale getirebilen yüksek çözünürlüklü ekranlar için kullanışlı bir araç.
+Yeni ve geliştirilmiş bir ekran görüntüsü aracı.
+Gelişmiş ses kaydı ve sistem performansı izleme dahil olmak üzere oyun açısından iyileştirmeler.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Windows 10 | Ekim 2018 güncelleştirmesinin tahmini yükleme boyutunun 4 GB‘ın üzerinde olacağını hatırlatmak fayda var. 

Windows Insider Programı

Windows 10 | Ekim 2018 güncellemesini yaklaşık bir ay kadar beklemek istemiyorsanız da  Windows Insider programına kaydolup daha sonra yayınlanacak tüm beta ve test sürümüne güncelleme yapabilirsiniz.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Son Yorumlar

  Ev Ödevi Temalı Apple Reklamı

  Advertisement

  Daha fazla...

  Bilim

  “NASA’nın Voyager 2 probu güneş sisteminin kenarında aksaklık yaşıyor. Bu, zor bir durum. Ancak NASA, probun yakında bilim operasyonlarına devam etmesini umuyor” Voyager 2,...

  Güvenlik

  “Avrupa, güvenlik yönergeleriyle Huawei’ye 5G için izin veriyor. Ancak AB ülkeleri 5G tedarikçilerinin çeşitliliğini korumalı ve çekirdek ağlara erişimi sınırlamalıdır” İngiltere‘nin Huawei’yi 5G için...

  Bilim

  “NASA, Dünya’yı uzayda küçük bir leke olarak gösteren Voyager 1’in 1990 yılına ait olan “Soluk Mavi Nokta” görüntüsüne yeni bir bakış attı” Evren, çok...

  Teknoloji

  Aslen İzmir’li olan iki genç girişimci, başta otomotiv ve akıllı şehir sektörleri olmak üzere reklam sektörünü de baştan yaratacak girişimlere imza atıyor. Henüz kurulalı...

  Advertisement